Het vierde Wapenfeest en de Schermsport. [Mei 1915. deelnamen, werd het ten slotte een corvée. Meermalen eindigden de wedstrijden 's nachts na 12 en waar verschillende deelnemers uit de garnizoenen Weltevreden en Meester-Cornelis den volgenden morgen hun gewonen dienst moesten doen, ging het genoegen er spoedig van af. Of meerdere dagen uittrekken öf minder wedstrijden houden en een deel der morgenuren voor wedstrijden der officieren bestemmen. Is hun eenmaal toestemming verleend aan de wedstrijden deel te nemen, dan geldt dit natuurlijk ook voor wedstrijden in de morgenuren gehouden. De bepaling voor de lste Militaire Afdeeling dat deelnemers aan de wedstrijden vrij van dienst waren, werd door verschillende korpscommandanten verschillend toegepast. In de circulaire voor het vierde wapenfeest, treffen we aangaande de schermkleeding, voor de officieren deelnemers, slechts de ver plichting aan een licht gekleurd schermvesf te gebruiken. Voor het derde wapenfeest was bepaald, dat „voor degen en floret witte of lichte scherm kleeding verplicht is". Is deze bepaling dit jaar met opzet "gewijzigd? Zoo ja, dan verdient het voor degen zeer zeker aanbeveling de oude redactie weder in eere te herstellen. Bij degen telt het geheele lichaam als trefvlak en is dus een witte of licht gekleurde pantalon een vereischte. Ook is het niet overbodig er op te wijzen, dat in deze aan de gemaakte bepalingen de hand moet worden gehouden; meermalen wordt er nog tegen gezondigd. Daar ik het schermen der minderen niet heb gezien, kan ik er geen oordeel over vellen. Over het schermen der officieren oordeelt S. nog al gunstig. Dit nu is geheel een kwestie van appreciatie en afhankelijk van wat men als maatstaf van beoordeeling aanlegt; n.m.m. mag „alleszins" wel worden weggelaten. Minder is S. te spreken over het geweerschermen en zeer terecht Dezelfde fout die S. bespreekt bij het geweerschermen der minderen zag ik vrij algemeen maken door de officieren. Daarom vrees ik, dat het beroep op de met het toezicht op schermen belaste officieren niet veel effect zal sorteeren. Beter lijkt het mij de wedstrijdbepalingen te veranderen, zoodanig dat bedoelde fout gestraft wordt. Vermoe delijk zal daardoor ook een einde gemaakt worden aan de „ver tooningen" welke sommige partijen opleverden. 483

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 45