Mei 1915.] Het vierde Wapenfeest en de Schermsport. zal dus zijn zulk een persoon van gouvernementswege te laten uit komen en te verbinden aan een gymnastiek- en schermschool of hem in verschillende garnizoenen als onderwijzer te laten optreden. Ten slotte meen ik te mogen wijzen op de weinige officiëele belangstelling, die de N.IO.S. geniet. Een jaar lang is het niet mogen gelukken een hoofdofficier te vinden, die genegen was het voorzitterschap van den N.I.O.S. te aanvaarden. De zinsnede, voor komende in de Algemeene bepalingen van het Voorschrift voor de schermoefeningen, dat „de commandeerende officieren met alle hun „ten dienste staande middelen de beoefening van het schermen zullen „bevorderen en er prijs op (zullen) stellen, dat de officieren en het „kader lid zijn van schermvereenigingen" zou dit niet doen ver wachten. Het gegeven voorbeeld mist in deze ook zijn uitwerking niet, zooals blijkt uit het gering aantal officieren, dat lid is van den N.I.O.S. J. Beumer. naschrift. Schrijver verzocht de redactie mij inzage te geven van zijn opstel, waardoor ik in de gelegenheid ben een kleine toelichting te geven op hetgeen schrijver terecht zegt omtrent het niet van te voren bekendstellen, dat de volgorde door de ontvangen touché's zou worden bepaald. De kwestie van de beslissing door ontvangen touché's of gewonnen partijen is kort na afloop van het 3de wapenfeest in de technische commissie uitvoerig besproken geworden en naar ik vermeende, echter zooals later bleek ten onrechte, opgelost in de richting der gewonnen partijen. Toen ik in October te Semarang op verzoek van het Bestuur de technische leiding der wedstrijden op mij nam, deelde ik dan ook aan de deelnemers mede, dat voortaan de gewon nen partijen zouden beslissen. Aangezien in de wedstrijdbepalingen bij het 4de wapenfeest daaromtrent niets was opgenomen, verkeerden degenen, die te Semarang geweest waren, begrijpelijkerwijs in de meening, dat de gewonnen partijen zouden beslissen, zoodat het voor hen een teleur stelling moest zijn toen, bij navraag aan de Technische Commis sie, bleek, dat de ontvangen touché's evenals vorige jaren den doorslag 486

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 48