Uit de Practijk. [Mei 1915. officieren en ten nadeele van de krijgstucht 1 Want... in de praktijk worden deze bepalingen aanhoudend over treden. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen om de groene uniform ook toe te staan bij alle ongewapende diensten, niet van ceremonieelen aard (bijeenkomsten voor officieren, op het rapport bij chefs, bij onderzoeken buiten de kampemen ten, enz. enz. enz.)? En zou het dan geen aanbeveling verdienen om voor te schrijven, dat bij de groene uniform, zoowel door officieren als minderen, altijd puttees worden gedragen? Dat staat netjes en martiaal. Antecedenten zijn te vinden in de tegen woordige bloederige geïllustreerde tijdschriften. En die ver frommelde, gekrompen, te korte en niet-verkleurde broekspij pen (in\ tegenstelling met de verbleekte en uitgezakte knie stukken^ zijn dan niet meer te zien. Alleen zou men dan aan alle militairen twee paren puttees moeten verstrekken (ditzelfde natuurlijk ook voor rijkappen) endat zal een behoorlijke hoeveelheid geld kosten Het krijgshaftige voorkomen onzer militairen buiten dienst zal er echter beslist door winnen. Ik geloof bovendien, dat de menschen zelf het óók graag willen. XXXVII. Toen ik in het Januari-nummer onze reglementen en voor schriften besprak en de vraag stelde (blz. 16) hoe lang het nieuwe reglement op den garnizoensdienst (A.O. 1914 No 33) maagdelijk zou blijven, met betrekking tot de kunstbewerking met lijm en inkt, kon ik niet vermoeden, dat daarop reeds zóó spoedig een antwoord zou kunnen gegeven worden. Bij A.O. 1914 No 47 verscheen het eerste wijzigingsblad daarop en bij A.O. 1915 No 3 het tweede. Op het oogenbik dat ik deze opmerking tip heb ik de A.O.'s van 1915 pas ont vangen tot en met No 9, van 24 Februari gedateerd; zoo dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat bij de verschij ning van dit Mei-nummer wij ons reeds in een derde, c.q. vierde wijzigingsblad hebben kunnen verheugen. H. J. Vermeer. Bet onderIuitenant5exanien bij de Snfonterie. De A. O. 1909 No. 2 bevat de Regeling van het instituut der onderluitenants bij de verschillende wapens. Deze order geeft voor het examen eenige bepalingen, die wel de moeite waard zijn eens aandachtig te worden gelezen, teneinde uit die bepalingen een gezonde opvatting van dat examen te verkrijgen. 497

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 59