us iff Tactische oefening op de kaart. (3e Serie). Oplossing van oefening No. 2. 1. Bevelen voor den marsch naar De Detachements-Commandant besluit om, voorloopig, met zijn geheele macht te marcheeren naar Batoedjadjar 1, in de nabijheid van welke plaats de eenige overgang (brug—de kaart wijst géén doorwaadbare plaatsen aan) over de TjiTaroem, in zijn bewakings vak, ligt; bovendien zijn er passende kwartieren. Aangezien het bericht omtrent de vijandelijke cavalerie zeer vaag is (waar en wanneer zij werd waargenomen is onbekend), moet worden rekening gehouden met de mogelijkheid, dat zij de brug reeds kan hebben bereikt en kan hebben overschreden. De marsch naar Batoedjadjar moet dus plaats hebben met veiligheidsmaatregelen, ofschoon de géheele marschweg ligt achter de dekkingsdetache menten in het Oosten. Veiligheidsmaatregelen op de flanken zijn, in verband met de aan wezigheid der nevendetachementen, niet noodig, terwijl de afstand tot Batoedjadjar betrekkelijk zóó gering is, dat de detachements commandant het overbodig acht om bij de marcheerende colonne eenige cavalerie achter te houden. Liever zendt hij, in dit geval, de geheele cavalerie vooruit om meer kans te hebben dat deze den vijand het overschrijden van de brug kan beletten. Om den vijand zoo mogelijk vóór te zijn in het bereiken van de brug, is eenegrootere marschsnelheid dan de normale, voor de cavalerie, gewenscht. Aannemende, dat het Detachement om 7.45 v.m. marschbereid gereed staat, geeft de Detachements-Commandant op dat uur aan de verzamelde onder-commandanten het volgende bevel uit: Detachement Batoedjadjar. Padalarang 4-4-1915. No. 1. 7.45 v.m. Marschbevel voor 441915. Troepenindeeling. 1. Sterke af deelingen vijandelijke Cavalerie 1. Cavalerie. bevinden zich Zuid van de Tji Taroem. Commandant. Eigen detachementen bevinden zich in de Cav. 1 Peloton. lijn Tjiteureup 1 (D. 5)-Tjibëbër 1 (C. 7)— Lagadar— Djati 1 (D. 8) 527

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 91