Mei 1915.] Tactische oefening op de kaart. 3e serie. 2. Voorhoede. Commandant. Inf. I (le Compie.). 500 M. Ten Westen van kaartblad VI zal de Tji Taroem door een nevendetachement worden afgesloten. 2. Mijn detachement marcheert naar Batoe- djadjar 1, met opdracht de Tji Taroem van af de W. grens van de kaart tot aan de brug bij Tji Patat 2 (D. 8) af te sluiten. 3. De Cavalerie (waarbij Luitenant Adju dant kwartiermaker met wielrijder or donnans) marcheert langs marschweg de tachement (zie 4.) naar de Tji Taroembrug (Z. W. van Batoedjadjar); marschsnelheid 10 min. stap 10 min. draf. Opdracht: Vijand beletten de brug te over schrijden. 4. Afmarsch Detachement 8—v. m. Marschweg over Tjiampel (B.6). 5. Ik marcheer aan hoofd Hoofdmacht. De Detachements-Commandant 3. Hoofdmacht (tevens marschorde). Inf. I (2e Compie) Mitr. 1 Sectie. Inf. I (3e Comp'e) Inf. I (K 4e Compie) Bagagetrein. Inf. I (J4 4e Compie) Mondeling aan Com pagnies Commandan ten Commt, Mitrs. Commt. Cav. en Commt. Bagagetrein. N. B. De Kwartiermaker ontvangt de noodige inlichtingen en gegevens. De mededeeling, dat het Detachement het afsluiten van de Tji Taroem tot opdracht heeft, is voor den marsch naar Batoedjadjar eigenlijk overbodig. Toch werd zij in het bevel opgenomen, omdat de ondergeschikten daaruit kunnen afleiden, dat het de bedoeling is, om, bij ontmoeting met den vijand, dezen over de Tji Taroem terug te werpen. In verband met de wenschelijkheid om snel zoo sterk mogelijk afdeeiingen bij de brug te krijgen, zal de Detachements-Comman dant in Padalarang moeten trachten beslag te leggen op middelen tot versneld vervoer voor een gedeelte van zijn infanterie. Het al of niet slagen van deze poging is alleen ter plaatse na te gaan; in het bevel werd er daarom geen rekening mede gehouden. 2. Bevelen bij aankomst te Batoedjadjar. Om 8 uur afgemarcheerd, komt de Cavalerie om ongeveer 9.35 bij de brug. De door den Petolons-Commandant te nemen maatre gelen blijven buiten beschouwing. Slechts wordt hieromtrent opge merkt, dat hij zich, b. v. door enkele patrouilles (posten), op de uit 's vijands richting naderende wegen zal hebben te beveiligen, ten einde zijn stelling ten N. van de brug te kunnen verkennen 528

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 92