Tactische oefening op de kaart. 3e serie. [Mei 1915. en in te nemen. Om 10.15 v. m. bereikt het Detachement Ba- toedjadjar. Inmiddels heeft de Luitenant-Adjudant, die den Detache- ments-Commandant tegemoet reed, dezen op de hoogte gesteld van zijne bevindingen als kwartiermaker. Voorloopig echter heeft de Detachements-Commandant nog geen tijd om schikkingen voor de legering te treffen. Tijdens den marsch overwoog hij de, bij aankomst te Batoedjadjar, te nemen maatregelen. Als gevolg van die overwegingen geeft hij nu het volgende bevel uit, na den troep te hebben doen rusten en de officieren bij zich te hebben ontboden. Detachement Batoedjadjar. Batoedjadjar 4-4—1915 No. 2. 10.20 v. m. Detachements-bevel voor 44—1915. 1Vijand 2. De le Compagnie richt stelling in voor afsluiting van de brug. De verkenning dier stelling geschiedt on der mijn leiding. De 2e en 314 van de 3e Compagnie +4 Cavaleristen (commdt. kapitein beschermen de werkzaamheden van de le compie. De Tji Taroem wordt ver kend omtrent de aanwezigheid van waad bare plaatsen van af W. rand Kaartblad VI tot aan H P. 608, (B. 8). De 4e compagnie 4 cavaleristen naar Kapek 2 (C. 8). Bewaakt de Tji Taroem van af H. P. 608. tot aan brug bij Tji Patat 2. Verkent de rivier in het aan gegeven vak omtrent de aanwezigheid van waadbare plaatsen. Plaatst seinpost op G. Selatjaoe (C. 8) De Cavalerie 1 Wachtmeester en 11 cavaleristen, waarvan de Wachtmeester en 3 cavaleristen zich bij mij melden voor ordonnansendienst) plaatst staande patrouilles op de verharde wegen bij Tjiminjak 1 (kaartblad V) en Gadjah 1 (D. 10) en verkent het tusschengelegen terrein omtrent de begaanbaarheid voor cavalerie. Patrouille bij Gadjah 1 plaatst seinpost op G. Paseban (D. 10). 529

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 93