Mei 1915.] Tactische oefening op de kaart. 3e serie. De Mitrailleurs naar Waroeng poeloes (kampoeng ten N. van Paal 15). Aldaar na dere bevelen afwachten. 3. Luitenant-Adjudant plaatst seinpost (personeel enz. van de le Compagnie) in de nabijheid van W.H ten Z. van Batoedjadjar 1. 4. De afdeelingen marcheeren onmiddellijk af. 5. Bagagetrein H 3e Compagnie en 6. Berichten naar Paal 15. Mondeling aan Com- pagnies-Commandan- De Detachements-Commandant. ten, Commdt. Mitrail leurs, Commdt. Baga getrein en Commdt. Cavalerie. Nadat het bevel is uitgegeven en berichten omtrent de aankomst van het Detachement naar de Commandanten der nevendetache menten en naar den A. B. zijn gezonden, begeeft de Detachements- Commandant zich ter verkenning van de stelling, naar Paal 15, alwaar hij den inhoud van het bevel aan den Cavalerie-Commandant meedeelt. Het bevel behoeft slechts toelichting omtrent het volgende: De verkenning van de Tji Taroem omtrent de aanwezigheid van waadbare plaatsen is noodig, omdat het voor de uitvoering van de opdracht van het meeste belang is zekerheid te hebben omtrent de betrouw baarheid van de kaart. Om diezelfde reden werd de verkenning gelast van het bergterrein tusschen de twee verharde wegen. Door- loopende paardenpaden komen er, volgens de kaart niet in voor; niettemin is het zeer wel mogelijk, dat enkele als voetpad aangegeven wegen ook voor ruiters bruikbaar zijn, of nieuwe wegen zijn bij gekomen, nadat de opname van het terrein plaats had. De Detachements-Commandant nam geen maatregelen om de vijandelijke cavalerie op te sporen, daar het hem voor de uitvoering van zijne opdracht onverschillig is, waar die cavalerie zich bevindt, mits hare nadering naar het af te sluiten riviervak slechts tijdig bekend is. Oelening Do. 3. (3e 5erie). (Kaart Preanger-Regentschappen 1: 50.000 Blad V en VI.) Deze oefening is een voortzetting van oefening No. 2, de opgave is echter zóó gesteld, dat zij ook afzonderlijk is op te lossen. 530

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 94