Tactische oefening op de kaart. 3e serie. [Mei 1915. Algemeene oorlogstoestand. Een Oost-partij (Rood) is in opmarsch tegen een West-partij (Blauw), die ten Westen van Tjimahi troepen concentreert. De Tji Taroem is, behalve op de op de kaart aangegeven plaatsen, ondoor- waadbaar. Bijzondere oorlogstoestand Blauw. Tot dekking van de concentratie plaatste Blauw Detachementen in de lijn Tjiteureup 1 (D. 5)Tjibébér 1 (C. 7)—Lagadar—Djati 1 ^OfP'het bericht, dat sterke afdeelingen vijandelijke cavalerie zich Zuid van de Tji Taroem bevinden, ontvingen eenige afdeelingen de opdracht de Tjitaroem af te sluiten. Een van deze afdeelingen. ter sterkte van 1 Bataljon Infanterie, 1 Peloton Cavalerie en 1 Sectie mitrailleurs sluit af het vak van af den Westrand van kaartblad VI tot aan de brug bij Tji Patat 2 Het* Detachement bereikte 4 April 10.15 v.m. Batoedjadjar, alwaar de Detachements-Commandant het bevel No. 2 uitgaf (zie oplossing oefening 2, bevel No. 1 en 2). 4 April 3.n.m. is de stelling tot afsluiting van de brug gereed. Van den vijand zijn geen nadere berichten ontvangen. De verkenning van de rivier deed géén waadbare plaatsen ontdekken. Het bergterrein tusschen de beide verharde wegen is voor cavalerie te paard niet begaanbaar. Langs de meeste voetpaden kan de cavalerie zich evenwel, hier en daar met de paarden aan de hand, verplaatsen. Gevraagdle. Hoe denkt de Detachements-Commandant zich de stelling tot afsluiting van de brug? 2e. Bevelen na 3.n.m., c.q. ook voor den nacht. Cie. 531

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 95