Tactische oefening op de kaart. 3e serie. [Juni 1915- als 's nachts pogingen worden aangewend om de versperring op te ruimen. Een schelinrichting of iets van dien aard zou als extra voorziening kunnen worden aangebracht. Aangezien het, in verband met het terrein, tamelijk wel onmoge lijk is, om de loopgraaf te bereiken, wanneer de vijand den Zuidelijken Tji Taroem - oever heeft bezet, terwijl het vervaardigen van gemeen schapsloopgraven tegen den ruim 25 M. stijgenden oever op, zeer veel tijd zal vorderen, zoo moet de loopgraaf zijn bezet, vóórdat de vijand aanwezig is. Aflossing van de bezetting zal slechts bij duisternis kunnen plaats hebben. Beveiliging van rug en flanken mag niet tot de taak der loopgraaf bezetting worden gerekend. Vakcommandant 2 (zie bevel No. 3, zal met veel aandacht deze kwestie moeten overdenken, aangezien de kans niet mag bestaan, dat vijandelijke afdeelingen na elders de rivier te zijn overgetrokken de loopgraafbezetting rechtstreeks aanvallen, voordat de vakreserve of de Algemeene Reserve tegen maatregelen kan nemen 2e. Bevelen na 3 n.m. c q. ook voor den nacht. Het at' te sluiten riviervak heeft, langs de rivier gemeten, een lengte van ruim 10 K.M., terwijl het terrein grootendeels bedekt is, en een goede weg op 's vijands oever langs de rivier loopt. Het moet dus onmogelijk worden genoemd, om met de ter beschikking gestelde troepen een zoodanig opstelling in te nemen, dat tijdig, op elk punt, waar de vijand een overgang zou willen beproeven, genoeg troepen aanwezig zijn, om dien overgang te beletten. De Detachements-Commandant besluit dan ook den vijand geen ernstige beletselen in den weg te stellen voor het geval een oever verwisseling wordt beoogd, doch zijne maatregelen er op te richten om den eventueel van oever verwisselden vijand aan te grijpen en in de rivier terug te werpen. In verband daarmede geeft hij het volgende bevel uit: Detachement Batoedjadjar Batoedjadjar 4-4—1915. No 3. 3. n. m BEVEL. 1. Vijand Eigen Detachementenenz. (als bevel No. 1.) 2. Mijn Detachement sluit de Tji Taroem af. enz. Van oever verwisselde vijandelijke afdee lingen worden door mijn Algemeene Re serve teruggeworpen. 3. Rechter Vak. 647

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 113