Tactische oefening op de kaart. 3e serie. [Juni 1915. soneel seinpost bij W. H. door personeel van Alg. Reserve. 7. Rapport 6. n. m. Schriftelijk aan Compag nies Commdtn.,Commdt. De Detachements-Commandant. mitrailleurs, Commdt. Cavalerie en Commdt. Bagagetrein. N. B De Detachements-Commandant deeldevóór de uitgifte van het bevel—den Commandanten der nevendetachementen zijne plannen, middels den Luitenant-Adjudant, mede. Het bevel bevat géén mededeelingen omtrent de verpleging. De ze heeft plaats uit den Bagagetrein, die wederom uit den Algemeenen Trein van de Brigade, waartoe het Detachement behoort, wordt aangevuld. In verband met het oogenblik van aankomst van dien trein, welk tijdstip afhankelijk is van door den Brigade-Commandant voor den Algemeenen trein gegeven bevelen en van het oogenblik, waarop de Bagagetreinen op de distributieplaats aanwezig kunnen zijn, moet de Detachements-Commandant het uur bepalen, waarop de Bagagetreinen der onderdeelen de aanvullingsvoorraden van af die, door hem te bepalen, distributieplaats afhalen. Hij zal bovendien verstandig doen om te doen nagaan of en waar eventueel voorraden uit de kampoengs zijn te betrekken. Voor den nacht zijn geen speciale bevelen noodig, tenzij de vijand nog in den loop van den 4en April de staande patrouilles mocht terugwijzen, in welk geval in plaats van de Cavalerie, Infanterie voor de waarneming op den Zuidelijken oever zal moeten worden gebruikt. Oelening Ilo. 4. Kaart Preanger 1: 500CO (Blad V) (Krijgsspelkaart Radjamandala). Deze oefening houdt géén verband met oefening No. 3. Algemeene Oorlogstoestand. Een Oostpartij (Blauw) is in opmarsch tegen een, eveneens in opmarsch zijnde, West-partij (Rood). Bijzondere Oorlogstoestand Blauw. De voorhoede van het Blauwe Leger is sterk 1 Brigade (Ned. Indische samenstelling) 1 Verbandsectie. Op 1 Juni 1915 10.— v.m. ontvangt de Commandant dier voorhoede (die aan de staart van den Voortroep marcheert) bij Paal 25 (West van Radja mandala) de mededeeling van den A. B., dat de Hoofdmacht in Radjamandala tot 2.— n.m. zal rusten, èn de opdracht om die rust in Westelijke richting te beveiligen. Onmiddellijk daarna neemt hij inzage van een bericht van de in Westelijke richting ophelderende Cavalerie, dat een vijandelijk 649

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 115