m Bij oefeningen in Indië verdient het aanbeveling deze regeling, waarmede bereids zeer gunstige resultaten verkregen zijn, geheel over te nemen. ad 5. De slagvliegtuigen zijn nog geheel in het stadium der proefne mingen. Het zijn zeer groote vliegtuigen, twee- of driedekkers, uit gerust met meerdere, meest vaste watergekoelde motoren. In Frankrijk worden daartoe gebezigd: de Voisin met 2 motoren, elk van 120 P. K.de Caudron met 2 motoren, elk van 220 P. K. de Caproni enz. De Caproni tweedekker is eene italiaansche uitvinding heeft 2 staarten, waaraan de roeren zijn bevestigd en is uitgerust met 2 motoren le Rhone, elk van 120 P. K., geplaatst aan weerszijden van het schuitje, terwijl bovendien in het schuitje nog een Renault motor van 120 P. K. is opgesteld. De bewapening bestaat uit mitrailleurs, snelvuurkanonnen en bommen; de 6 personen sterke bemanning bevindt zich in het ge pantserde schuitje, zie foto No. 4. In het Decembernummer 1915 van de United Service Magazine worden eenige gegevens vermeld van het Duitsche slagvliegtuig. Dit wordt voortgedreven door 2 Mercedes motoren van 120 tot 150 P. K., opgesteld in twee smalle fuselages van den tweedekker, die 6 uur lang in de lucht kan blijven. De bemanning bestaat uit den bestuurder, één waarnemer, één mecanicien en 3 man voor bediening van het geschut. De bewapening bestaat uit een licht snelvuurkanon en twee mitrailleurs. Aan de hand van bovenstaande gegevens omtrent de eischen, welke men tegenwoordig aan de verschillende soorten van vlieg tuigen stelt, zal ik thans in 't kort de bruikbaarheid der Glenn Martin vliegtuigen voor de verschillende oorlogsdoeleinden bespreken, afgaande op de berichten, dat dit toestel eene snelheid heeft van 120 K. M. per uur en eene stijgsnelheid van hoogstens 90 M. per minuut. lo. Zal de Glenn Martin in oorlogstijd in staat zijn verkenning door vijandelijke vliegtuigen te beletten, m.a.w. is de Glenn Martin geschikt voor vliegtuigjager? Het antwoord hierop is volmondig; „neen". VOOR DE OP TE RICHTEN LUCHTVLOOT IN [juni 1916. NEDERLANDSCH - INDIË.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 41