Juni 1916.) Beschouwingen over vliegtuigen in den toestellen verricht, waarbij de he'pers van het bij dit vliegtuig ingedeeld personeel tijdelijk worden te werk gesteld. lOo Dat voor de smederij en autogeen lasschen noodig zijn: 1 werktuigkundige, 2 werklieden le klasse en 2 werklieden 2de klasse; llo dat voor het opnieuw bekleeden der draagvlakken noodig zijn: een naaiwinkel met 2 kleermakers; 12o dat voor het magazijn noodig is: één onderofficier en 2 helpers (soldaten) 13o dat voor bedrijf en verlichting eene electrische centrale moet worden ingericht, waarbij 1 monteur; 14o dat voor het bureau van den commandant noodig zijn: 1 sergt.- majoor-administrateur of fourier, en 1 schrijver; 15o dat voor het bureau van den ingenieur noodig zijn: 1 burgerschrijver en 1 teekenaar; 16o dat voor eerste hulp bij ongelukken een Europeesche zieken verpleger noodig is; 17o dat wegens den zeer bijzonderen dienst op vliegstations het principe wordt gehuldigd het personeel te huisvesten op het terrein of zoo nabij mogelijk, tenzij gezondheidsredenen een bezwaar vormen; 18o dat dientengevolge voorzien moet worden in personeel voor keuken en bewaking van het terrein; 19o dat voor onderhoud van gebouwen en terreinen personeel noodig is. b.v: 1 mandoer en 20 dwangarbeiders of vrije koelies. Voor het totaal aan personeel aldus benoodigd wordt verwezen naar bijgaanden staat. Blijkens dezen staat zijn, ongerekend de bewakingsgroep en de officieren, benoodigd31 57 88 personen voor 12 toestellen, dus gemiddeld per toestel 7 man. Voor de orga nisatie van 30 toestellen in het vliegkamp te Soesterberg zijn noodig: 244 onderofficieren, korporaals en manschappen, dat is gemiddeld per toestel: 8 man. Soesterberg, 12 Februari 1916. J. Engelbert van Bevervoorde. /e luit.-aviateur O.l.L. 630 MODERNEN OORLOG EN GEVOLGTREKKEN

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 46