Eenuoudiger uitrusting uan bet Ge- Sksk uecbts-echelon der fflitraiileur-sectie. In verband met de in bewerking zijnde wijziging van het Re glement op de Excercitiën der Mitrailleur-Compagnie, rees bij mij de vraag, of het niet nuttig, ja noodzakelijk, is om alvorens over te gaan tot het aanbrengen van wijzigingen, eerst na te gaan, of de tegenwoordige uitrusting (en de verpakking daarvan) van onze sectiën wel zoo doelmatig mogelijk is. Van die uitrusting en verpakking toch, hangen de werkzaamheden af der manschappen bij het in stelling komen, het van stelling verwisselen, het afgeladen voorwaarts gaan, in 't kort: de werk zaamheden vóór en gedurende het gevecht. Naar mijne meening zijn inderdaad vereenvoudigingen zeer ge- wenscht en mogelijk. Gedurende de oogenblikken, die de officieren der andere Mitrailleur- Compagniën het genoegen hadden te Tjimahi te vertoeven om zich een Sandelhout te kiezen, werden terloops enkele zaken ter sprake gebracht en kreeg ik den indruk, dat in meerdere opzichten over eenstemming van wensch bestond. Bij het neerschrijven van volgende regels geef ik dan ook niet alleen mijne eigen meening weer, noch maak ik mij illusies, dat deze de eenige veranderingen behandelen, die gewenscht zijn. Ieder onzer zal gedurende de exercitiën wel eens een of ander hebben opgemerkt, dat hij gaarne anders zou willen hebben en zeker ware het gewenscht daaraan schriftelijk uiting te geven, op dat men na compilatie, schifting en taxatie der voorstellen door de bevoegde autoriteit, een geheel verkrijge, waardoor de gevechtsvaar digheid van onze sectiën zoo hoog mogelijk wordt opgevoerd. Om te beginnen met het voorste der bij het stuk ingedeelde paarden: het mitrailleur-draagpaard, beladen met den mitrailleur in zijn geheel als zijlasten en de gereedschapskist infie als bovenlast. Eene opsomming van wat zich thans in die gereedschapskist (Mitrl.) bevindt, kan gevoegelijk achterwege blijven, ook al omdat bij de invoering van den Mitrailleur M. 14 het medevoeren van enkele 640

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 56