Eenvoudiger uitrusting van het Gevechts-echelon [Juni 1916. der Mitrailleur-sectie. Na het commando„Neemt gereedschapis die kist dus geheel leeg Stukscommandant en No. 3 dragen alles bij zich en er is geen gesleep meer van een gereedschapskist op het gevechtsterrein bij het voorwaarts gaan of gebrek aan die kist, wanneer in de stelling afvuurstang of haanklink verwisseld moet worden. Onze stukscommandanten hebben het rustige gevoel, dat zij zich niet meer om de gereedschapskist behoeven te bekommeren en kunnen thans ongehinderd hun geheele aandacht wijden aan de be wegingen en opstelling van hunne stukken. Langer Rede kurzer Sinn: Weg met de gereedschapskist Infie, zooals wij die thans hebben en daarvoor in de plaats 2 stevige le deren tasschen, waarin èn gereedschap èn reservedeelen geborgen zijn. Bezien wij thans eens het 5de van de bij het oneven stuk der Sectie ingedeelde paarden: het zakpaard (beladen met beide water- kisten Gr. en de voorraadskist KL), dan springen al dadelijk de waterkisten in het oog, want deze, die straks ook door het terrein ge dragen moeten worden, meten niet minder dan 60,5 X 31,5 X 15,5 c.M. Dat het meepikelen van een dergelijk meubel onder vijandelijk vuur geen sinecure is, zal ieder grif moeten toegeven. Hierbij komt nog, dat de platte klemdeksels der vetbussen, welke gedurende het vervoer der waterkisten op het paard op hun kant liggen, gemakkelijk losraken, hetgeen aanleiding geeft tot een wanhopige morsboel in de kisten. Door betere sluiting zou natuurlijk dat bezwaar wel te ondervan gen zijn; ik meen echter eene betere oplossing te hebben in het afstand doen van de thans gebezigde waterkist Gr. Gaan wij toch den inhoud van deze na, dan zien wij, dat wij daarvan alleen ge durende het gevecht noodig hebben: het water en de olie, met kastborstel en een paar loopborstels. Wat voor nut heeft het, om 4 K. G. aan vaseline en geweervet door het terrein mede te sleepen, welke eerst in het bivak of althans na het gevecht worden gebruikt en gevoegelijk een plaatsje bij den gevechtstrein kunnen vinden? Voor het vullen van den watermantel is, dank zij het kraantje, dat aan de waterbus geschroefd kan worden, geen koperen water trechter noodig. 643

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 59