Van Alles Wat. fjuni 1916. Aan de hulp en hoofdonderwijzers (volgens O. cies- en korps onderwijzers) moeten dan zware eischen voor het onderwijs gesteld worden. Maar dan ook vele voordeelen in het vooruitzicht stellen. Anders overtreft vraag" het aanbod en moeten de eischen weer verwateren. Op deze wijze wordt meer nadruk gelegd op het hanteeren van het wapen. Bij het vrijwillig schermen worden de fuseliers voor het examen klaargestoomd en nu kan de officier belast met het toezicht wel af en toe zijn stem laten hooren, maar het is zeer begrijpelijk, dat en leerlingen èn onderwijzer de nadruk leggen op hetgeen op het examen van den man gevergd wordt. Onze prevóts en meesters zijn dan ook noch onderwijzers, noch zijn zij bedreven op het wapen Het geheele prevöt- en mees terschap is een aanfluiting. Wat betreft de uitgebreidheid van het V S.O., zou dit n.m.m. gehandhaafd kunnen blijven. In Holland hebben we wel heel be knopte voorschriften, maar laten we niet vergeten, dat deze voor schriften een bizonder talent en uitstekende opleiding van den on derwijzer vergen. In de bepalingen is dan ook opgenomen, dat slechts zij tot scherm- onderwijzer worden aangewezen, die aan de normaalschietschool daartoe opgeleid zijn en aldaar een brevet van meester hebben behaald en dat deze onder leiding van officieren, die met goed gevolg een gymnastiek-, scherm- en zwemcursus bij de N. S. hebben doorloopen, onderricht geven aan het kader en de manschappen met het doel om goede schermers te vormen. Bij ons zijn de schermonderwijzers self-made men, die er houvast moeten hebben aan een meer uitgebreid voorschrift. L. U. fl. K. Naar aanleiding van een artikel in een der laatste nummers over het Vrijwillig Automobiel Korps (V. A. K.) het volgende: Waar menschen van gelijken leeftijd onwillekeurig elkander opzoe ken en ook meer bij elkander behoóren, is het mij altijd vreemd voorgekomen, waarom men hier voor dit korps niet het Hollandsche systeem heeft overgenomen; daar worden de leden van het Korps naarmate van hun leeftijd aangenomen in den rang van 2de, lste Luitenant of Kapitein. Men vindt daar Kapiteins van 53-3d jaar, lste Luitenants van 35-25 en 2de Luitenants van 21—25 jaar. Ook 1) Op enkele fanatelingen na, die zich verder oefenen. Een gevolg van de propaganda van de N. I. O. S. B. 651

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 77