Juni 1916.] De herziene Rechtspleging bij de Landmacht. 4o) om andere redenen van staatsbelang In alle andere gevallen kan hij alleen ontslagen worden op eigen verzoek dan wel doordat hij benoemd wordt tot eene andere bezol digde betrekking bij de rechterlijke macht in 's Lands belang. Hij kan uit zijn ambt ontzet worden op voorstel dan wel na raadpleging van het Hoog Militair Gerechtshof, nadat hem de gele genheid is geschonken zich schriftelijk te verdedigen: a. wanneer hij is veroordeeld tot gevangenisstraf of eene zwaar dere straf; b. wanneer hij in staat van faillissement is verklaard dan wel wegens schulden is gegijzeld; c. wegens wangedrag of onzedelijkheid of bij voortdurende ach teloosheid in de waarneming van zijn ambt; d. Als hij eene der op bldz. £93 vermelde bepalingen overtreedt. Schorsing heeft plaats als een bevel van gevangenneming of ge vangenhouding of machtiging tot opname in een krankzinnigen-ge sticht is uitgevaardigd dan wel als hij gegijzeld wordt. De Gou verneur-Generaal kan na raadpleging van den President van het Hoog Militair Gerechtshof de schorsing uitspreken, als tegen den auditeur rechtsingang wordt verleend zonder gevangenneming of gevan genhouding of een onderzoek, ingesteld om de al of niet geschiktheid voor zijn ambt vast te stellen dan wel om na te gaan of er termen tot ontzetting uit zijn ambt aanwezig zijn, ongunstig voor hem uitvalt. De Gouverneur-Generaal heft de schorsing op na raadpleging van den President van het Hoog Militair Gerechtshof. Elke auditeur-militair heeft een plaatsvervanger, die optreedt bij ontstentenis, afwezigheid of andere gewichtige verhindering; deze ver vanger moet eveneens een burger-jurist zijn. Het ambtscostuum van den auditeur-militair wordt door den Gou verneur-Generaal bepaald. Behalve de handhaving van de militaire wetten, is aan den audi teur-militair de opsporing en vervolging van alle strafbare feiten, die tot de competentie van den krijgsraad behooren, opgedragen. De diensten van ambtenaren, beambten en andere personen,'die met de opsporing van strafbare feiten zijn belast (behalve de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de Europeesche rechtbanken), staan ter 1) Wegens geringe vergrijpen tegen de waardigheid van het ambt of ambtelijke verzuimen kan hij uit zijn ambt eervol ontslagen worden. 594

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 8