8RHR 8888 8886 8888 Tactische oefening op de kaart. 4de 5erie. Oplossing Oefening No. 5. In verband met de vrij groote mate van veiligheid kunnen bij de keuze van de legeringsplaats de hygiënische eischen op den voor grond worden gesteld en kan met beperkte maatregelen ten behoeve van de veiligheid worden volstaan. Aangezien zeer waarschijnlijk den volgenden dag de marsch zal moeten worden vervolgd, zal er naar gestreefd moeten worden, de troepen zooveel mogelijk langs den marschweg te legeren, zoo mogelijk met behoud van de bestaan de marschdiepte en de volgorde van de verschillende troependeelen in de marschcolonne (V.V. 218). Moet voor den volgenden dag wijziging in de marschorde worden gebracht, ten einde de troepen, welke op voorposten zijn geweest, meer achter in de colonne te doen marcheeren, dan is deze wijziging bij den afmarsch toch een voudig tot stand te brengen door de voorposten, c. q. het tactisch onderdeel, waarvan een gedeelte de voorposten heeft geleverd, aan den staart der colonne te doen aansluiten. Veronderstellende, dat de 4de Brigade, ook in verband met het geringe gevaar voor eene ontmoeting met vijandelijke afdeelingen, den 22sten Januari gedurende den marsch slechts door eene zwakke Voorhotde, b.v. 2 compagnieën Inf., 1 sectie Mitr., y2 Esk Cav. en 1 sectie Genie, was beveiligd, mag worden aangenomen, dat te 3 n.m. de Hoofdtroep der Voorhoede ongeveer ter hoogte van pl. 19 is gekomen; op dat uur zal dan de Voortroep (ly2 sectie Inf.) juist de K. Kebon Kliwon hebben overschreden en de Inf. spits hoogtepunt 495 hebben bereikt, terwijl de Voorhoedecavalerie zich ter hoogte van Kg. Merakmati zal bevinden. (Verondersteld wordt hierbij, dat eene vooruitgezonden Cav. patrouille, welke verband moest zoeken met den A.B. te Ambarawa, dan weer bij de Brigade is teruggekeerd.) Voor de Hoofdmacht der 4de Br. mag de volgende marschorde worden aangenomen: Inf. 1/2 IV. Genie 1 sectie. G. T. Br. Staf, Mitr. 4 (- 1 sectie), Inf. IX, Art II Vd, Inf. XV, Inf. XVIII (- 1 Comp.) 677

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 93