Juni 1916 Tactische oefening op de kaart, 4e Serie. De B. T. met dekking (1/2 Comp. van Inf. XVIII) en de A. T., eveneens onder dekking van 1/2 Comp. van ditzelfde Bataljon, be vinden zich te 3 n.m. met het hoofd onderscheidenlijk bij pi. 15 en pl. 10 van den verharden weg Semarang—Ambarawa. Ten einde den troepen zoo spoedig mogelijk rust te verschaffen, doet de Br. Cdt., die bij den Hoofdtroep der Voorhoede marcheert, de colonne halt te houden en draagt den Voorhoede Cdt. op, met de onder zijne bevelen staande troepen, met uitzondering van de Cavalerie, voorposten te betrekken, waarbij de wegen en paden af te sluiten v/m Kg. Samban t/m Djatidjadjar, terwijl de Voorposten reserve in het Z. deel van Kg. Djambangan (Z. van pl. 19) wordt gelegerd. Voorts wordt per motorwielrijder aan den Cdt. der Hoofdmacht mondeling het bevel overgebracht, de Korps Cd:en aan den drie sprong tusschen pl. 18 en 19 te doen verzamelen; de motorwieirijder wordt tevens beschikbaar gesteld om de Korps Cdten hiermede in kennis te stellen en verder aan den Cdt. van den A. T. den last over te brengen, ongeveer ter plaatse, waar het bevel wordt ontvan gen, halt te houden en nachtkwartieren te betrekken, met uitzonde ring van één sectie van den V.T., welke met een deel der dekking doormarcheert tot den driesprong Kalialang (N. rand kaart) en daar nadere orders wacht. De Br. Cdt. begeeft zich daarna per V.A.K. auto naar den drie sprong tusschen pl. 18 en 19, waar aan de verzamelde Korps Cdten het volgend bevel wordt gedicteerd: 4de Brigade. NoKarangdjati, 22—1—'16; 3. 10 n.m. LEGERINGSBEVEL VOOR HEDEN. 1. VijandVerkenningsafdeelingen uit richting Pingit zijn bij Kg. Bedana (pl. 32) tot staan ge bracht. Cavalerie wordt gemeld nabij Salatiga. 2. Eigen troepen: Hoofdmacht Veldleger is ge legerd te Willem I, Ambarawa en ten N. O. daarvan gelegen kampongs. 2de Br. heeft stelling bezet ter hoogte Kg. Wahar (pl. 31). Leger cavalerie te Salatiga in voeling met vijandelijke ruiterij. 3. 4de Brigade betrekt kantonnementen. 4. Voorhoede- (zonder Cav.) op Voorposten sluit wegen en paden af v/m Kg Samban t/m Kg. Djatidjadjar, Voorposten-reserve in Z. deel Kg. Djambangan. 678

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 94