Juli 1915.] Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Gedurende den duur van den oorlog wordt het verplichte her- halingsschoolonderricht voor jongelieden boven de 16 jaar beperkt tot 2 uur per week en de overige schooltijd aan militaire oefeningen gewijd. We vermelden verder eenige artikelen over land- en zeemacht van Italië en uit het artikel „Marine Etat" der Vereenigde Staten de mededeeling, dat binnenkort de vloot zal bezitten: 38 liniesche pen, waarvan 24 Dreadnoughts en verder o.a. 75 onderzeebooten, waaronder types van 925 ton en 21 knoopen snelheid. Lezenswaard is ten slotte het artikel „Die Reserven der Krieg- führenden Nationen für den Frühjahrsfeldzug", overgenomen uit de Tribuna, waarvan de schrijver een anti-Duitsch Italiaansch Gene raal is. De schrijver vermeent, dat de Duitschers er, wat hun aanvulling betreft, gunstiger voor staan dan de Franschen. Van Engeland sprekende, zegt hij niet te durven beoordeelen, wat er van Kitcheners organisaties terecht zal komen (Kein Kom petenter möchte die Verantwortung auf sich nehmen, eine entschei- dende bestimmte Antwort zu geben). Dat Engeland niet in staat zou zijn de noodige uitrusting te leveren, gelooft hij geen moment. Wat echter de groote moeilijkheid zal opleveren, dat is z.i. de enca- dreering met officieren en al verkrijgt Kitchener hen, dan zullen ze zeker op een veel lager peil staan dan de Duitsche en Fransche. Ook een zwak punt is de weinige ervaring van Engeland op het gebied van werkelijk groote militaire organisatie. Artilleristische Monafshefte. Maart. In het artikel „Die Grundlagen für die Verwendung der preus- sischen bzw. deutschen Feldart. 1813/14, '70/71, '14/15 vindt de lezer meerdere wel interessante bijzonderheden van historische waarde over de organisatie in den aanvang der 19de eeuw. Artillerie-offi cieren waren destijds weinig in tel; qualiteit en quantiteit van het materieel onvoldoende; paarden waren in vredestijd nagenoeg niet voorhanden; de bewegingen konden slechts in stap geschieden. Van eenig begrip van samenwerking tusschen de „beide" wapens (In fanterie en Cavalerie) en de Artillerie was geen sprake, terwijl de geoefendheid der Artillerie alles en nog wat te wenschen overliet. Omtrent '70/71 en '14/15 brengt het artikel niet veel nieuws. Waar er voorteekenen zijn, dat in Indië eindelijk het standpunt huurlegergeleidelijk losgelaten zal worden en „militie" haar in trede zal doen, kunnen we ons niet weerhouden, den aanvang van het artikel over te nemen: Die Grundlagen für die Leistungsfahigkeit einer Truppe im Kriege setzen sich zusammen aus Organisation, Bewaffnung und Ausbildung, verbunden zu einem festen Gefüge durch den Geist, der in dem 748

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 100