Juli 1915.J Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Duitschland is er intusschen beter aan toe dan de Verbondenen omdat het beter in staat is personeel en materiaal aan te vullen ook acht hij de Duitsche verliezen kleiner dan die der vijanden. Ernstig noemt hij voor alle deelnemers het groote verlies aan aanvoerders, doch ook in dit opzicht is z.i. Duitschland er wat de vervanging betreft, het best aan toe. Wat aanmaak van nieuw materiaal betreft, ook hierin staat Duitschland gunstiger dan de anderen. We halen het volgende aan „Wir verdanken dies, ausser einer gediegenen staatlichen Orga nisation, dem Hochstande deutscher Volkskraft und deutscher Volks- wirtschaft, deutscher Wissenschaft und Technik. Beschamend ist ïm Vergleich hiermit für unsere Gegner die Abhangigkeit, in der sich bezüglich der Deckung des Notwendigsten Bedarfs an Kriegs- material England und Frankreich von der völkerrechtswidrigen Hilfeleistung habgieriger „Neutraler" befinden,—von den Noten Russ- lands ganz zu schweigen". No: 82 bevat het slot van von Blumes beschouwingen, waarin de oeconomische oorlogsvoorbereiding van Duitschland besproken wordt. Deze was naar 's schrijvers meening nog geenszins volmaakt bij den aanvang van den oorlog, maar men is er in geslaagd het ont brekende gedurende den krijg afdoende te regelen. No: 83 geeft een lezenswaardig artikel over den Russischen Infan terist. Vermeld wordt de groote verbetering in vele opzichten van het Russische leger sinds den Russisch-Japanschen oorlog, vooral ook op gebied van discipline en uitrusting; alle verhalen omtrent slecht schoeisel, omtrent infanterie zonder geweren, behooren, evenals de met zand gevulde granaten, tot het rijk der fabelen. De Russische soldaat is aan eenvoudige voeding gewend, hetgeen de verpleging vergemakkelijkt. Ontwikkeling bezit hij niet, maar als kind van een natuurvolk brengt hij tal van capaciteiten mede, die voor den soldaat van groote waarde zijn en die zonen van meer gecultiveerde landen missen. Hij' is alzoo gehard tegen slechte weersgesteldheid, zijn oog is geoefend in het terrein, hij kan omgaan met zaag, bijl en schop geen wonder dan ook dat hij pionier bij uitnemendheid is In No: 84 een verhaal van de Doorbraak in West Galiciën od 1 en 2 Mei. H Schweizerische Mil. Blatter (April). In het artikel „Noch einige artilleristische Betrachtungen" een o.i. zeer juiste critiek op het artikel „Wie sollen die Feldbatterien schiessen van het Maart nummer. De criticus zegt ongeveer: Het indirecte schieten eischt groote geoefendheid van den Batterijcom mandant en moet dus zeer veel beoefend worden. Het directe richten 760

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 112