Juli 1915.] Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. Ook ten onzent kan aan de communicatiën nog heel wat worden verricht, voor zij ideaal te achten zijn. in den regentijd zijn vele wegen vrijwel totaal onbegaanbaar en zeker onbruikbaar voor het onmisbare legervoertuig, de auto-camionook de spoorwegen zullen vele bezwaren geven door het enkel spoor, waarbij nog komt: zeer beperkte uitladingsgelegenheden en rangeerterreinen, bovendien zijn ze nog zeer schaarsch, al komt daarin geleidelijk verbetering en is één lijn, die van groot belang kan zijn, van een afwijkende spoorbreedte (Solo-Goendih-Semarang). Wat dit laatste aangaat, mag dan ook veilig gezegd worden, dat het leggen van een 3de rail aldaar een urgente zaak is. Wil men eene actieve verdediging, dan zijn vele en goede commu nicatiën onmisbaar-, laten we hopen, dat het spoedig mogelijk gemaakt zal worden in het ontbrekende te dezen opzichte te voorzien. Hanika stelt vervolgens de gedragslijn vast, die z. i. beide partijen hadden dienen te volgen, hetgeen echter, ten deele door politieke oorzaken en naijver, bij de verbondenen niet geschiedde; ook de Turken handelden z.i. weinig logisch en gebruikten niet alle krachten tegen den belangrijksten tegenstander: Bulgarije, dien zij met alle macht hadden moeten trachten te verpletteren, waarna de afrekening met de anderen betrekkelijk eenvoudig geweest zou zijn. Tot slot vermelden we nog het opstel „Die Lehren des Krieges für die Verwendung der Kavallerie" een resumé van een artikel in de „Echo de Paris" van generaal Cherfils, waaruit vrij duidelijk zou blijken, dat de Fransche cavalerie kort na het begin van den oorlog reeds vrijwel uitgeput was. We halen b.v. aan: „Eines steht fest: Wenn wir nach dem Rückzuge der Deutschen von der Marne disponible Kavallerie gehabt hatten, so hatten wir Chancen gehabt, diesem Rückzug zur Deroute auszugestalten, und die Schlacht an der Aisne, die nun kein Einde nehmen will, hatte keinen Anfang nehmen können. Infolge des ununterbrochenen Dienstes wahrend sechs Jahren, einer Foige des Gesetzes über die zweijahrige Dienstzeit, war unsere Kavallerie derart geschwacht, dass sie schon nach den in Belgien bestandenen Marschleistungen am Ende ihrer Leistungsfahigkeit angelangt war". Volgens Cherfils zou de Duitsche cavalerie voortdurend het ruiterge vecht met de Fransche cavalerie ontweken hebben, waardoor men er aan Fransche zijde toekwam de divisiën afzonderlijk te laten optreden. De schrijver wil in de toekomst cavaleriedivisiën voorzien van alle mogelijke middelen om zeer snel resultaat te bereiken en om gewapend te zijn tegen de moderne wapenwerking; zoo wil hij toevoeging van bewapende vliegtuigen, pantserauto's met mitrailleurs, rijdende batterijen en afdeelingen mitrailleurs, wielrijders en infanterie in auto's. Y 762

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 114