Juli 1915.J De kunstwegen, voerende naar 't buitenland, moeten door vaste posten worden bezet, zoonoodig afgesloten en versperd wor den en door eenvoudige loopgraven kunnen worden bestreken. 6. Voor overmacht moetende wijken, terugtrekken op verband houdende met de nevendet". 7. De detn blijven administratief onder het beheer der Comp«., respectievelijk Bat"., v/aartoe zij behooren. 8. De Groeps Comdt geeft van alle bijzondere gevallen—zoo noodig telegraphisch - bericht. 9. Hij verricht 't nooaige ter uitvoering van het vorenstaande ten opzichte van zijne onderhebbende detn. In verband met punt 9 werden door mij geleidelijk uitgevaardigd de navolgendeBepalingen vld Groepscomdt. 1. Opgave verboden uitvoerartikelen alphabetisch bijhouden met later komende aanvullingen, wijzigingen, enz. 2. Kunstwegen naar 't buitenland 's nachts afsluiten met boom, ketting, a. a., waarbij een roode lantarenbij de vaste posten eenig gewapend ijzerdraad om, door dit eenige malen op en over den weg te werpen indien noodig aan auto's bij een coup de main bandenletsel te berokkenen; bruggen 's nachts half opendraaien en de moeren der bouten, waarmee de brug eerst opgeheven wordt, dusdanig losdraaien, dat zij spoedig weg genomen en met den draaizwengel weggeworpen kunnen wor den. Van tijd tot tijd beoefening van het bezetten der, zonder opzien bij wijze van oefening aan te leggen, loopgraven. 3. Op de militaire houding der landweermannen te letten, deze te onderhouden en op te voeren door korte gesloten oefening, bespreking, a.a. 4. Bij eiken vasten post zoo mogelijk 1 rijwiel; per sectie kunnen 4, per halve sectie 2 rijwielen ten laste v/h Rijk worden inge huurd. 5. Schrijverij zooveel mogelijk te beperken; zooveel mogelijk ant woord stellen op de inkomende stukkenaanbiedingsbrieven bij staten, enz. zijn overbodig; in telegrammen duidelijke afkor tingen gebruiken. (In Indië zoude men een gloeienden uitbran der krijgen, indien men zooveel en zoo omstandig telegrafeerde 718

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 68