De Groote Oorlog. [Juli 1915. als hier gedaan wordt). Spoedgevallen uitgezonderd, per dag 1 maal post indienen, zoodat dus slechts 1 dienstcouvert be- noodigd is. (Men schijnt hier meer indemniteit schrijfbehoeften te krijgen dan in Indië, te oordeelen naar 't onnoodig veel ge bruik van dienstcouverten). 6. Rooken op post of patrouille verbodengeweren alsdan te laden. Waar 2 of meer miln- samen dienst doen, er 1 als verantw. comdt. aan te wijzen, die ook alleen op door superieuren gestelde vragen antwoordt en niet meerderen of allen te gelijk!!! 7. Verlof volgens bepalingen Opperbevelhebber (1 2 3 etmalen eens in de 10 20 30dagen). Tijdelijk intrekken van verlof wordt als prachtig en practisch correctiemiddel aanbevolen, te meer daar disciplinaire straffen uitwerking missen als de gelegen heid ontbreekt om de straf te ondergaan. 8. Omtrent In- en Uitvoer. 9. Zooveel mogelijk elk detachement in te deelen in 3 groepen, waarvan elk opvolgend 12 u. wacht, 12 u. piket (zie sub c punt 5 Instructie hierboven) waarbij gekleed gerust mag worden en 12 u. algeheele rust. 10. Det. Comdtn. geven mij kennis wanneer zij met verlof wenschen te gaan; geen tegenbericht beduidt toestemming; zonder mijn voorkennis hun rayon niet verlaten, de minderen niet zonder voorkennis van det. comdt. 11. Verboden artikelen. Art. 39 Wet 23 Mei 1899 op Staat v. Beleg moet toegepast op alle schuren en bergplaatsen binnen 1 K.M. van grens. Aanteekening te houden van alle daar aanwezige artikelen, waarvan uitvoer verboden is en in den vervolge controle op aanwezig bevondene uitoefenen. Hierbij zij erop gewezen, dat indien zulks niet vrijwillig wordt toegestaan, alleen offn. huiszoeking mogen houden. In dit geval hulp inroepen van naastbijzijnden off. det. comdt. 12. Omtrent grensverkeer door personen en met paarden, rijtuigen, auto's, (motor) rijwielen. 13. Veldzakboekjes en identiteitsplaatjes steeds aanwezig op den man en in goeden staat te houden. 14. Evacuatie zieken naarhiervan melding aan betrokken comp. admie. en korpscomdt. 15. Telegraaf- en telephoontoestellen, kabels en waterdoorgangen 719 I. M. T. 1915. 47.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 69