Juli 1915.] De Groote Oorlog ingevolge last opperbevelhebber bij eventueel terugtrekken zoo veel mogelijk doch alleen door militairen te vernielenvan te voren daarvoor bestemde manschappen aanwijzen. 16. Voor in veiligheid brengen 's Lands gelden van postkantoren, algemeene ontvangers, enz. zie betreffende aanschrijving (geheim). Door 't militair gezag uitgevaardigde bepalingen, verboden enz. Oct. 1 Op verzoek burgemeesteruitvoer rogge uit diens gemeente verboden. 4 Na overleg met burgemeester als boven. 6 Op verzoek burgemeesterals boven, benevens vervoer in zijn gemeente van hoeveelheden van boven de 70 K.G. verboden. 18 Op grond art. 33 Wet staat v. beleg na bespreking met det- cdt't verblijf in staat van beleg verklaarde gemeenten ontzegd aan den bakker aldaar. 26 Na overleg met burgemeesters en naar aanleiding van een door hen ontvangen brief v/d Min. v. Landb brood- uitvoer naar het buitenland in de in staat v. beleg ver klaarde gemeenten verboden. 27 Art. 39 Wet staat v. beleg toe te passen op alle schuren, bewaarplaatsen enz. gelegen binnen 1 K.M. v/d grens en voor den vervolge de daar aanwezig bevonden voorraden van ten uitvoer verboden artikelen te contróleeren. Nov. 4 Op verzoek van Burgemeester en na overleg met overige Burgemeesters, vastgesteld eene Verordening hou dende bepalingen omtrent den verkoop en 't gewicht van grof roggebrood. 10 Naar aanleiding van: „Wat de oorlog ons leert" van een Comité v/d Alg. Ned. Geh. Onth. Bond en gelet op art. 37 en 47 Wet 23 Mei 1899 eene Verordening uitgevaar digd houdende verbod van drukken, uitgeven, verspreiden, aanplakken of in den handel brengen van geschriften of teekeningen beleedigend, minachtend, honend of aanstoot gevend voor een der oorlogvoerende mogendheden 23 Waarschuwing, dat in gemeente het gebruik van kijkers anders dan binnenshuis of krachtens den aard der 720

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 70