De Groote Oorlog |uli 1915. herhaalden aanroep geen gevolg wordt gegeven moef de militair van zijn vuur- of van zijn blanke wapens gebruik maken. b. het is aan een ieder verboden berichten en opmerkingen betreffende mil. maatregelen, hetzij door middel van de drukpers, hetzij op andere wijze, bekend te maken. 3. de bevolking ernstig gewaarschuwd: a. tegen ongeoorloofden handel in paarden en producten waar van de uitvoer verboden is of alsnog nader verboden zal worden. b. geen vaartuigen aan buitenlanders of voor het buitenland handelende tusschenpersonen te verkoopen of op eenigerlei wijze den uitvoer daarvan te helpen bevorderen, indien er ook maar een schijn van vermoeden kan bestaan, dat de bedoeling van dezen aankoop en uitvoer zou kunnen zijn het ter beschikking stellen van een der oorlogvoerende partijen ten einde deze vaartuigen voor mil. doeleinden te bestemmen. Een ieder, die op eenigerlei wijze van een dergelijken aankoop of plannen tot uitvoer kennis krijgt, is gehouden deze onmiddellijk ter kennisse van de bovengenoemde mil. autoriteit te brengen. N.B. Het mil. gezag is bevoegd, aan personen, wier aanwezigheid voor de rust en de algemeene veiligheid wordt geacht gevaarlijk te zijn, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde grondgebied te ontzeggen en deze daaruit te verwijderen, of, indien de mogelijkheid daartoe niet bestaat, hen in bewaring te stellen. Door deze proclamatie vervalt mijne voor deze gemeenten uitge vaardigde proclamatie van 2o Sept. 1914. 23 Nov. 1914. De Terr. Bevelh. in belast met de uitoefening van het mil. gezag, Als gevolg daarvan worden enkele werkzaamheden van de ver schillende mil. comdtn. meer of minder overgebracht naar de Burge meesters. Deze overbrenging bleek noodig te zijn in verband met de wenschelijkheid om de bekendheid der Burgemeesters met de toe standen in hunne gemeenten meer tot haar recht te doen komen, daar door een enkelen mil. comdt. bevelen schijnen te zijn uitgevaardigd, 725

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 75