Juli '915] De Groote Oorlog. „zijn meerdere miln. met valsche verlofpassen aangehouden! Vast stellen der identiteit is zeer moeielijk en kan alleen door aanhou- „ding geschieden. Identiteitsplaatjes worden verreweg in de meeste „gevallen niet gedragen, en dan zijn slechts nog enkelen leesbaar „ingevuld. Kleedingnummers zijn niet aanwezig of wel zijn de ver- Schillende kleedingstukken verschillend genummerd. De bepaling „(Ree. Mil. 1914 bl. 494), dat aan korps. en soldaten, die niet reizen „tegen afgifte van (gratis) vervoerbewijzen een verlofpas moet wor- „den verstrekt, wordt zeer onnauwkeurig nagekomen. Wenschelijk „ware het, dat 't afgeven van een behoorlijk ingevulde en onderteeken- „de verlofpas v/h voorgeschreven model van hoogerhand werd gelast „(dit is reeds voorgeschreven bij genoemd Ree. Mil. blz. 9941). „Het terugkeeren tot de mil. vrijbiljetten (die werden juist wegens „daarmee voorkomende knoeierijen vervangen door de thans be staande vervoerbewijzen, zie onder 1 Januari) en een nauwgezet „houden der appèls vooral op Zaterdagavond en Zondag zijn m.i. „het meest afdoende!" Waar 't lastig zou worden alg. Stb. N°s van zes cijfers te geven, zou dit lichtingsgewijze kunnen gaan met vermelding v/h lichtings- 19512 ]aar 1914 tevens een zeer belangrijk identiteitsbewijs bij eventueel verkoopen van uitrustingstukken, bij verdrinking, ongeluk ken, sneuvelen, enz. 9 April. Een dienststuk ontvangen, waarin vermeld, dat ik en 7 andere Ind. majoors, die tot heden nog geen bataljons commando voerden, werden aangewezen als comdt. van Reserve Bataljons, die geformeerd zouden worden uit 't overcompleet bij de Brigade- dtpotbataljons. Deze Res. bats. zouden voorloopig bestaan uit een staf en 2 comp geleidelijk tot 4 compn. uit te breiden naar gelang de jongste mili tielichtingen zouden overgaan naar het veldleger. Bij elk Bat." kwam 1 beroepskapt. als comp. comdt., bij elke comp'e. een beroeps luitenant; verdere officieren allen reserve off." en vaandrigs. Ons hoofdoff". werd opgedragen ons verlangen kenbaar te maken wat plaatsing betrof. Waar 90 °/0 van de gezinnen der Ind. mil. verlofgangers neerge streken is in den Haag, zal wel een algemeen verzoek inkomen voor plaatsing in de garnizoenen nabij deze plaats. 732

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 82