Overzicht van eenioe Buitenlandsche Tijdschriften. [Juli 1915. Des nachts wordt de linie van sleden, door de manschappen zelve voortgeduwd, tot kort voor de stelling gebracht en met mor- gengrauwen ziet de vijand een ijzeren vuurörakende stelling tegen over zich. De slede weegt 121 K.G. Tot slot vermelden we het vervolg van het artikel „Ermattungs- strategie." De schrijver waardeert haar veel meer dan de Nieder- werfungs-strategie en vermeent, dat het monopolie van de laatste nog wet eens verdwijnen zal, waarin wellicht de schrijver reeds nu gelijk krijgt. Mil. Wochenblatt 46 70. In de Nos46 en 47 een beschrijving van de actie van Duitsch- Oostenrijksche troepen in de Karpathen, waarbij een duidelijk schets kaartje van de streek tusschen Munkacz en Stryj. In No48 kan de lezer vinden, hoe weinig uitwerking de be schieting der forten aan de Dardanellen volgens Wolff's T.B. had en verder hoe succesvol de Turken in den Kaukasus en in Meso- potamië ageeren. No: 49 bevat een schets van den belangrijken buit, dien den Duitschers na de capitulatie van de overblijfselen van het 10de Russische leger in handen viel. No50 geeft een grappig berichtje uit Berlijn, dat vol veront waardiging mededeelt, dat een Engelsch stoomplezierjacht op een Duitschen onderzeeër geschoten zou hebben, zonder door het ver- toonen van de oorlogsvlag en wimpel zich behoorlijk kenbaar ge maakt te hebben, wat een onderzeeër natuurlijk altijd wéldoet In No: 51 een kaartje van de Dardanellen. De Nos: 52 en 53, werden niet ontvangen, evenmin No: 59. In No54 troffen we aan een mededeeling uit het Duitsche Groote Hkw. dat voor ieder door de Russen verbrand Duitsch dorp of landgoed er 3 Russische in brand gestoken zullen worden. De generaal von Blume geeft wederom een oorlogsoverzicht van af 10 Febr. tot 15 Mrt. Van het Westfront sprekende, zegt hij, dat gegeven de „kriegen- sche Tüchtigkeit der be/derseitigen Truppen" (het Duitsche mono polie is blijkbaar losgelaten) en den korten afstand waarop dagelijks gevochten wordt, met als regel gering resultaat, terwijl verliezen en krachtsverbruik aan beide zijden aanzienlijk zijn; de schrijver vermeent echter, dat geleidelijk aan Duitsche zijde een beslist overwicht komt. Hij neemt vervolgens de resultaten van het Fransche offensief in Champagne in beschouwing en uit zijn verwondering over de weinig waarheidsgetrouwe Fransche officiëele mededeelingen De actie aan de Dardanellen wordt z.i. door Engelschen en Fran- 745

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 97