Overzicht van eeniqe BuitenlandscheTijdschriften. [Juli 1915. de opgeroepen „moejik" naar zijn landerijen, die op bewerking wachten, verlangt. No68 en 69 geven een beschrijving van den strijd tusschen Moezel en Maas, waartoe te raadplegen een schetskaartje van No: 72/73. In No: 69 verder een kaartje van het Beskiden en Karpathen gebied W.Z.W. van Stryj, dat door het succes der Duitschers en Oostenrijkers bij Przemisl zijn actualiteit reeds min op meer verloren heeft. No: 70 geeft een mededeeling onder den titel „Generaal Cherfils als Prophet", waarin vermeld des generaals voorspelling, dat de oorlog dezen zomer beslist zal worden door een slag tusschen Maas en Moezel, gevolgd door een terugtocht der Duitschers naar den Rijn en daarna een 2den slag op den R. Rijn oever. Mitteilungen Art. und Geniewesens 4de Heft. in het eerste artikel geeft de schrijver een duidelijk beeld van het inschieten met tijdstelling. De verhandeling is eenvoudig en duide lijk gesteld, zoodat de lezing aan niet-artilleristen, voor zoover nog niet van de materie op de hoogte, kan worden aanbevolen. Talrijke afbeeldingen verduidelijken het betoog. De schrijver acht deze wijze van inschieten te verkiezen boven het inschieten met schokstelling o.a. omdat meer betrouwbare grenzen verkregen worden, daar de lengtespreiding der springpunten kleiner is dan de lengtespreiding der aanslagen, hetgeen hij omstandig aan toont. Hij betoogt, dat te hooge of te lage springpunten (doel op golvend, oploopend terrein) in de lijn oog- doel gebracht moeten worden niet door de tempeering te verlengen of te verkorten bij behoud van dezelfde baan, doch door correcties met den terreinhoek. We vermelden verder het vervolg van het artikel over de „Italieni- sche Instruktion für den Festungskrieg". Internationale Revue April met Beiheft 169. In het Beiheft wordt het oorlogsoverzicht vervolgd. De Revue zelf begint met een beschouwing over de waarde van het Chineesche leger. Vervolgens komt een artikel over de militaire voorbereiding der jeugd ir. Duitschland, welke alle kringen van het volk moet om vatten (dus zeer te recht niet te beperken tot de ontwikkelden). Als oefeningsdagen zijn de vrije Woensdagmiddag en de Zondagen om den andere te bezigen, intusschen wordt overwogen om een 2den vrijen namiddag beschikbaar te stellen. Spooronkosten worden door het Departement van Oorlog ge dragen. 747

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 99