Overzicht van eeniqe buitenlandsche tijdschriften. [Aug. 1915. c. Middelen tot waarneming van plaatsen, die ver van de batterij verwijderd zijn. Tot die onder a worden gerekenduitmuntende kijkers, gebruik van rookgevende stoffen in de springlading der projectielen, toe- passiig van salvovuur. Hiermede wordt de waarneming van de schoten zelf wel zeer verbeterd, doch krijgt men het doel zelf nog niet te zien. Gedekte opstelling van den vijand dwingt tot het kiezen van eene opstellingsplaats van waaruit hij wel te zien is. Met betre<king tot deze keuze volgt een warm pleidooi voor de opstelling van den B. C. in of zeer nabij de batterij en wel in hoofd- z iak op inoreele gronden. Vandaar de groote waarde, die schrijver hecht aan de waarnemingsladder. Maar ook dit en andere middelen als boomen, heuveltoppen enz. zijn veelal nog niet voldoende, zoo dat dan de eenige oplossing is de waarneming uit de lucht. Het middel, waarvan de artillerie het meeste nut kan trekken, is dan de vliegmachine Nader wordt besproken op welke wijze de vijand wordt opgespoord, hoe richting en afstand aan de batterij worden kenbaar gemaakt, op welke wijze moet worden ingeschoten en hoe de waarnemingen aan de batterij worden overgebracht. Slot volgt. Onder den titel „Eignen sich Verschwindelafetten für unseren Küstenschutz? volgt een betoog van Oberleutnant Narath tegen duikaffuiten, maar dan echte duikaffuiten, op lage kusten. Alleen waar de batterij opgesteld kan worden zoo, dat zij van de marsen der schepen niet kan worden ingezien, kan er over gedacht worden de aanschaffing van duikafiuiten te overwegen. Maar ook afgezien daarvan komt schrijver tot de conclusie, dat de techniek nog niet in staat is gebleken goede duikaffuiten, die zeker werken en geen slechten invloed uitoefenen op de trefzekerheid, af te leveren. Internationale Revue. Juni met Beiheft 111. In de Revue zelf wordt melding gemaakt van een opsomming der verliezen, die de Duitsche kruisers in de eerste acht maanden van den oorlog aan de Engelsche handelsvloot hebben toegebracht, welke opsomming aan de Times werd ontleend. De 8 Duitsche kruisers zouden 67 schepen hebben vernietigd en daarenboven twee Engelsche pantserkruisers en nog een paar kleinere oorlogs- schepen. Aan de New Yorker Staatszeitung wordt een opgave ontleend van alle verliezen aan materieel der entente-mogendheden. De totalen luiden als volgtEngeland 296.750 ton, Frankrijk 40.650 ton, Rusland 46.700 ton, Japan 16 600 ton. Uit de Russische Invalide een artikel over de slechte opleiding van Russische officieren voor den Gen. Staf. Het Beiheft 171 bevat het oorlogsoverzicht van 6 30 April. 851

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 101