Overzicht van eenioe buitenlandsche tijdschriften. [Aug. 1915. want das englische Joch lastet rnit derselben Schwere auf allen diesen Unglücklichen, deren Herzblut der englische Vampyr schlürft. Italië stond nog niet op de lijst der vijanden van den Profeet. Jetzt figuriert er in derselben, und seine afrikanischen Traume dürften wohl bald zerstört werden. Im Interesse der historischen Gerechtig- keit darf man das Schicksal Italiens nicht bemitleiden, das durch Deutschlands Gnaden auf die Höhe erhoben worden ist, auf der ihm jetzt die ruhige Vernunft abhanden gekommen zu sein scheint, weil ein eitler, bezahlter Geck, dem die Worte süsswie Hönigseim von den Lippen fliessen, ihnen prahlerische Kriegsreden ins Ange- sicht gedonnert hat. Had -y- geen gelijk, toen hij in het Juli overzicht schreef: „Een „lezenswaardig artikeltje, (is) wel een uitzondering in het tegen woordige M. W. B In No. 101 treffen wij de officieele opgave van in de maand Mei door de Duitschers en Oostenrijkers gemaakte gevangenen en veroverd materieel op het Oostelijk operatie tooneel n.l. 863 offi cieren, 268,869 man, 251 kanonnen, 576 mitrailleurs, 189 munitie wagens, talrijke geweren en blanke wapenen en een groote hoeveel heid munitie. Verder een slot op het uittreksel uit Löbells over het Italiaan- sche leger. No. 102/103 bevat weder eene bijdrage van generaal Körner. Het is thans de vertaling van een artikel in het Persische blad „Chavar" onder den titel „Die Hand Gottes-überall!" Het artikel eindigt met de volgende voor Duitschland hoogst bevredigende woor den: „Da ein guter Richter immer ein Freund der Gerechtigkeit ist, so „kann es unmöglich im Willen Gottes beschlossen sein, dass die isla- „mischen und orientalischen Völker noch weiter unterdrückt werden, „und deshalb sehen wir in den Deutschen und Österreichern gleichsam „unsere von Gott gesandten Befreier." Zulke stukjes zijn voor ons wel het lezen waard, want er valt uit te leeren, wat ons te wachten staat, indien wij eens tegen eenen B. V. in oorlog komen. No. 107 geeft een artikel ter herdenking van den slag bij Belle- Alliance (Waterloo), die juist 100 jaar geleden plaats vond en die door de Duitschers (de Nederlanders als Nederduitschers daaronder gerekend) werd gewonnen. Slechts twee vijfde deel van het Engelsch- Nederduitsche leger bestond uit Engelschen, „bildeten doch Hanno- veraner, Braunschweiger, Nassauer den Kern des Widerstandes bei Belle-Alliance, an dem sich die' Angriffskraft Napoleons brach." De strijd tusschen de bondgenooten van dien tijd onderling om den palm der overwinning (er schijnt er maar één te zijn) is blijkbaar nog lang niet uitgestreden. Revue militaire suisse. Februari. In een artikel getiteld „L'offensive allemande contre la France" 853

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 103