Tactische oefening op de kaart. 3 serie. [Aug. 1915. Onze Leger Cavalerie (waarbij wielrij ders en één Bataljon Infanterie) bevindt zich op Oostelijken oever Tji Sokan. Onze Hoofdmacht bevindt zich Oost van Paal 23. 2. Mijn Brigade zal van af den Oostelijken Tji Taroem oever den vijand zoo lang mogelijk beletten om die rivier te over schrijden en neemt Leger Cavalerie enz. bij terugkeer op. 3. Inf. II (in en om landhuis Tjirandjë, Pareang 1 en Tjiloa 2) sluit af het rivier vak van af H.P. 200 (Noord van samen vloeiing Tji Taroem met Tji Méta) tot aan ravijntje noord van H.P. 277; en neemt waar overgang Tji Taroem bij H.P. 183. Inf. III. Sluit af rivien ak van en met ravijntje noord van H.P. 277, t/m. ravijn van de Tji Djoehoeng. Inf. IV. (2 Compagnieën Ct. Majoor A.) dekt werkzaamheden Inf. II en III in lijn H.P. 260.- H.P. 281.— Tjihaoer- wangi 1.— Tji Pëtir 1. Inf. IV. (1 Compagnie) ter beschik king van Inf. II voor opruimingen. Inf. IV. (1 Compagnie) ter beschikking van Inf. Ill voor opruimingen. Mitrailleurs 1 Sectie bij Inf. II. 1 Sectie bij Inf. III. 1 Sectie in Kne Kiara. Cavalerie. 1 off. -+- 6 man berichten- officier bij Leger Cavalerie. 1 y2 Peloton. (Ct. Ritmeester B) ter beschik king van Majoor A voor verkenning, ook in zuidel. richting en dekking werkzaamhe den Inf. II en III. 2 Cavaleristen voor ordonnansendienst bij Inf. II 2 Cavaleristen voor ordonnansendienst bij Inf. Ill 2 Cavaleristen voor ordonnansendienst bij mij. Artillerie, in kampoeng Kiara. Verkent gedekte stellingen, elk voor 1 Batterij ter hoogte van H. P. 294 en bij Kne Tagok in 't algemeen voor vuur op 859

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 109