Aug. 1915.] Tactische oefening op de kaart. 3 serie. rivier, op Westelijken oever en ter bestrij king van den weg Paal 27-28. Genie, maakt voor Artillerie bruikbaren weg van H. Radjamandala naar stelling bij H. P. 294. en een voor alle wapens bruikbaren weg van Kne Kiara naar H. P. 312. Telegraaf af deeling verbindt Inf. II en III met mijn kwartier en plaatst seinpost op Pr. Goeha (waarbij Luitenant C. als waar nemer) 5. Hoofdverbandplaats. (4) Verzamelplaats marschvaardige gewon den 6. Alg. Trein 7. Kwartier Brigade Ct. in Radjamandala. Rapport 5.n.m. De Brigade Commandant. Gedicteerd aan Bataljons-Commandan ten Commdt. Mitrs, Cavie, Artie. Genie, Te- Iegr-Afd., Chef Arts, Ct. Alg. Trein,Brigade Int4. Omtrent de Algemeene Reserve werd in het bevel niet gesproken. De Brigade Commandant heeft het plan om er Inf. IV, en 1 Sectie Mitrs voor te bestemmen, terwijl voorloopig de Artillerie eveneens bij de algemeene reserve blijft. Deze zal worden ondergebracht in Kampoeng Kiara. Evenmin is de eigenlijke veiligheidsdienst geregeld. Voorloopig wordt deze verricht door de Afdeeling van Majoor A.de verdere regeling kan eerst worden bevolen als de verdedigingsmaatregelen gereed zijn. b. Maatregelen voor de legering. De door den Brigade-Commandant te treffen maatregelen voor de legering zijn gedeeltelijk in het bevel vermeld. Ruimte om het geheel onder dak te brengen, is er niet; zooveel mogelijk werd van de aan wezige woningen gebruik gemaakt, overigens zal moeten worden In verband met de aanwezigheid van de Hoofdmacht ten Oosten van Paal 23, zal den Alg. Öevelh. omtrent de Hoofd- verbandplaats en de opstellingsplaats van den Alg. Trein om inlichtingen moeten worden gevraagd. Voor beide toch is het zaak niet te dichtbij te blijven, daar een terugtrekken van de Brigade in de bedoeling ligt. Meer achterwaarts komt men echter in het rayon van de Hoofdmacht, zoodat de bevelen omtrent een en ander niet zelfstandig kunnen worden gegeven. 860

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 110