Aug. 1915.] Tactische oefening op de kaart. 3 serie. Op 17 Juli 1915, 8.15 v.m. was het aan Rood nog niet gelukt de Tji Sokan te overschrijden. De Tji Taroem is ondoorwaadbaar. Bijzondere Oorlogstoestand Blauw. Om 8.15 v.m. bericht de Leger Cavalerie, dat de vijand den nacht in Tjiandjoer doorbracht en dat een groot vijandelijk vivres- transport, dat zonder dekking marcheerde, door de bevolking werd aangehouden en de vivres door haar werden weggevoerd en overi gens werden verbrand. De Blauwe Hoofdmacht bereidt zich op de Hoogvlakte van Radja mandala voor een volgend treffen met Rood voor, en plaatste één Brigade achter de Tji Taroem om den vijand op te houden Bovendien krijgt een Detachement ter sterkte van: 1 Bataljon Infanterie 1 Sectie Mitrailleurs 1 Eskadron Cavalerie één gedeelte van den Algemeenen Trein. (Commandant Majoor X) de volgende opdracht: Radjamandala, 1771915. 8.30 v.m. „VijandEigen troepen Belet den vijand het overschrijden van de Tji Taroem ten noorden van de samenvloeiing met de Tji Sokan t/m. Parakantêloe (A VI) en verken uit Noord-Oostelijke richting Tjiandjoer. Op Pr Soe- soeroe (H. P. 606, kaartblad V) staat seinpost met seinspiegel en seinlantaarn". Gevraagd 1. Welk gedeelte van den Alg. Trein wordt aan het Detachement toegevoegd? 2. Op welke wijze zal de Algemeene Bevelhebber voor de verple ging van het Detachement van Majoor X. kunnen zorgdragen en hoe regelt Majoor X dienovereenkomstig de verpleging? 3. Het bevel, dat Majoor X, naar aanleiding van de hem verstrekte opdracht, uugeeft. 862

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 112