Boekaankondiging. A. H. L. Badings. Maleisch Woordenboek. Achtste, zeer vermeer derde druk, bewerkt door H.L.J. Badings, Majoor der Artillerie N. I. Leger. Er is van deze nieuwe uitgave in de dagbladen al zooveel goeds gezegd, dat wij er weinig aan zullen toevoegen. Het boek is niet bestemd voor taalstudiën, maar zelden zal men het te vergeefs opslaan en dat is ook de bedoeling, die de samensteller er mede gehad heeft. Dat het in de practijk in;een behoefte voorzag, blijkt wel ten duidelijkste uit het feit, dat een achtste druk noodig was. Met weemoed gedenken wij hier den zoo algemeen geachten be werker van dezen herdruk, die zoo kèrt nadat de vrucht van zijn studie gepubliceerd werd, aan de zijnen kwam te ontvallen. Zijn arbeid zal medewerken, om de herinnering aan hem levendig te houden. g Mededeelingen van het bureau voor de Bestuurszaken der Buiten bezittingen, bewerkt door het Encyclopaedisch bureau. Afl. VIII. Deze aflevering bevat een nota betreffende de afdeeling Korintji, samengesteld door den Contr. bij het Binnenlandsch Bestuur A. Ph. van Akengewijzigd en aangevuld door het Encyclopaedisch Bureau en een beschrijving van de Minangkabausche nagari van den Ass. Res. L. C. Westenenk. Beide geschriften bevatten een menigte belangrijke gegevens, die door deze publicatie gelukkig zijn ontrukt aan het stof der archieven. Waar kennis van land en voik niet alleen voor den Bestuurs ambtenaar, doch ook voor den kolonialen officier onontbeerlijk is bij richtige vervulling van zijn taak, wordt deze aflevering ten zeerste ter bestudeering aanbevolen. 863 I. M. T. 1915. 56.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 113