Ouerzicht uon de üJiiitie-voorslellen, Voorstellen tot invoering van dienstplicht zijn reeds een 15 tal jaren aan de orde. Het is niet noodig hier die geheele geschiedenis op te halen. Verleden jaar ontving het Legerbestuur opdracht voorstellen tot invoering van eene militie voor Europeanen, Menadoneezen en ontwikkelde Inlanders in te dienen, teneinde het Leger te versterken zonder verhooging van kosten. De schutterijen dienden dan te vervallen. De stand van de quaestie is thans deze, dat het voorstel betreffende de Europeesche militie yeeds eenige maanden geleden naar Nederland is gezonden, terwijl de voorstellen omtrent de Menadoneesche en de Inlandsche militie spoedig zullen volgen. Wij hebben vergunning verkregen een overzicht van die voorstel len te publiceeren, van welke vergunning wij hierbij dankbaar gebruik maken. De voorstellen komen neer op: 1. Algemeene diénstplicht voor mannelijke Europeesche en daarmede gelijkgestelde ingezetenen van geheel Indië. 2. Beperkte dienstplicht voor de Menadoneesche mannelijke ingezete nen van de Minahasa (onderafdeelingen Menado, Tondano en Amoerang). 3. Beperkte dienstplicht voor de voldoend ontwikkelde mannelijke ingezetenen van Java en Madoera, die tot de inheemsche bevol king behooren. 4. De dienstplicht voor alle drie catagorieën duurt 13 jaar, n.l. van het 19de tot het 32ste levensjaar. Hiervan, wat de bij de Infanterie ingelijfden betreft, 8 jaren bij het actieve leger en 5 bij de landweer; de overigen den geheelen diensttijd bij het actieve leger. (1) Die op de Buitenbezittingen zouden echter voorwaardelijk vrijgesteld worden. 864

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 114