Aug. 1915.J Overzicht van de Militie - Voorstellen. plichtigen beschikbaar de 5 oudste lichtingen, voor zoover zij als infanterist zijn afgericht. Hieruit zijn te vormen 10 Europeesche landweercompagnieën van 220 man, welke de taak van de hui dige schutterijen op Java kunnen overnemen. Aan deze hier vrij uitvoerig weergegeven verwachtingen van het geen de Europeesche militie zal opleveren, lijkt ons ondergeschikt gemaakt, hetgeen van de Menadoneesche en van de Inlandsche militie wordt verlangd. Deze beide catagorieën moeten in de eerste plaats dienen om de veld- en de weerplichtbataljons op 1000 man oorlogssterkte te brengen, in de reeds genoemde verhouding tusschen de landaar den, de Inlandsche militie voorts nog voor de versterking van hulpwapens en diensten, als hiervoren opgesomd. Aangezien het Leger op het oogenblik tegenover het groote in compleet aan Europeanen een overcompleet aan Amboineezen (waar onder de Menadoneezen rekenen) telt, zou met een jaar-contingent van 360 man Menadoneezen kunnen worden volstaan. De 8 jongste lichtingen Menadoneesche miliciens dienen dus om de 21 bataljons op Java aan te vullen, de 5 oudste lichtingen vor men de Menadoneesche landweer, welke bij mobilisatie bestemd is voor de verdediging van de Minahasa. Aan Inlandsche dienstplichtigen zijn voor de veld- en weerplicht bataljons 5216 geweerdragenden noodig, hetgeen neerkomt op een jaar-contingent van 724 Inlandsche dienstplichtigen voor de infan terie. Daarbij komen nog jaarlijks 30 Inlanders voor de vesting artillerie, 9 voor de wielrijders, 15 voor de mitrailleurs, 200 voor den trein en 36 voor den geneeskundigen dienst, zoodat vermoe delijk de jaarlijksche lichting 1014 Inlandsche miliciens zal moeten bedragen. Van de voor infanterist afgerichte Inlandsche miliciens van de 5 oudste lichtingen kunnen dan nog een tiental landweercompa gnieën worden gevormd. Resumeerende, zou dus invoering van Europeesche, Menadoneesche en Inlandsche militie volgens de onderhavige voorstellen aan het Leger als versterking geven aan de infanterie ruim 8000 geweerdragenden, behalve ongeveer 868

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 118