Aug. 1915.] Overzicht van de Militie-Voorstellen. d. de leerlingen van de opleidingsscholen voor Inlandsche artsen en veeartsen, van de Inlandsche Rechtsschool, de Middelbare Landbouwschool en de Cultuurschool. 4. De sterkte van de contingenten der Menadoneesche en der Inlandsche militie worden elk jaar door den Gouverneur-Generaal bepaald, doch zal hoogstens respectievelijk 600 en 1500 man bedragen. 5. Behalve een zeer beperkt aantal categorieën ambtenaren en beambten, die in oorlogstijd niet gemist kunnen worden, wordt niemand vrijgesteld, behalve voorloopig de Europeanen op de Buitenbezittingen. 6. Aan gezinnen, welke hulpbehoevend zouden worden door de opkomst van den kostwinner, wordt schadeloosstelling uitgekeerd. II. Inschrijving enz. 1. De inschrijvingen geschieden in het 18de levensjaar van de weerplichtigen in door de Hoofden van Plaatselijk Bestuur aan te leggen weerplichtregisters. Bij vertrek ter vestiging op eene plaats, waar nog geen militie voor den betrekkelijken landaard bestaat, wordt men tijdelijk van zijn dienstplicht ontheven, doch blijft in de weerplichtregisters vermeld. 2. De leeftijd der Menadoneesche weerplichtige ingezetenen wordt vastgesteld op de registratie-passen, welke zij op ongeveer 16- jarigen leeftijd ontvangen. 3. De Directeur van Onderwijs verstrekt jaarlijks opgaven van de Inlanders van dienstplichtigen leeftijd, die bovengenoemde scholen bezoeken of het kleinambtenaarsexamen aflegden. Bij onzekerheid omtrent den leeftijd van Inlanders op Java beslissen de Hoofden van Plaatselijk Bestuur. 4. Tegen de inschrijving kan binnen een vast te stellen termijn gereclameerd worden bij de hoogere autoriteit. 5. Java en Madoera worden verdeeld in 4 weerplichtdistrictenvoor elk daarvan en voor de Minahasa wordt een weerplichtcommissaris benoemd, wiens werkkring grootendeels overeenkomt met die van den militie-commissaris in Nederland. Hij zorgt voor de geneeskundige keuring en voor de loting bij Menadoneezen en Inlanders, wanneer zich van die dienstplich- 870

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 120