Overzicht van de Militie-Voorstellen. [Aug. 1915. Ten behoeve van de weerplichtcompagnie in de Minahassa zal een eenvoudig oefeningskamp moeten worden gebouwd. 6. Na 8 jaren gaan de miliciens der infanterie over bij de landweer. De herhalingsoefeningen van de Europeesche en Inlandsche land- weerplichtigen worden eveneens bij de veldbataljons op Java ge houden. De Menadoneesche landweer verricht geen herhalingsoefeningen en is bij mobilisatie bestemd voor de verdediging van het eigen gewest. 7. De 5 Europeesche landweerlichtingen hebben te zamen eene sterkte van 2350 man, of, op 6% non-valeurs rekenende, van 2200 man, welke tot 10 landweercompagnieën zouden kunnen worden saamgevoegd. In verband met de voor de Europeesche landweer weggelegde secundaire taak komt het niet noodig voor deze compagnieën tot hoogere verbanden te vereenigen. De 5 Inlandsche landweerlichtingen hebben te zamen cene sterk te van 2860 man, of, op 10 °/0 non-valeurs rekenende, van 2550 man, welke tot 10 landweercompagnieën zouden kunnen wor den saamgevoegd. Voorloopig zou met deze indeeling kunnen worden volstaan, terwijl dan nader zal„kunnen worden overwogen of voldoende reserveofficieren beschikbaar zijn om deze compa gnieën in bataljons-verbanden te vereenigen. 8. Bij mobilisatie worden de Europeesche en de Inlandsche miliciens ingedeeld bij de korpsen en diensten van het Leger te velde, waarvoor zij zijn bestemd. De nog onvoldoend geoefenden worden ter verdere opleiding opgezonden naar de alsdan te Bandoeng op te richten 2 Europee sche en 2 Inlandsche weerplicht-depöt-compagnieën, het depot der vestingartillerie, het depot van den trein of naar het militair hospi taal te Tjimahi. De Menadoneesche militie wordt, voor zoover zij op het oogen- blik van mobilisatie niet reeds voor eerste oefening op Java aan wezig is, met den meesten spoed derwaarts overgevoerd en inge deeld bij het Leger te velde, de nog onvoldoend geoefenden worden dan ter verdere opleiding opgezonden naar twee c.q. te Bandoeng op te richten Menadoneesche weerplicht-depót-compagnieën. 9. Bij mobilisatie worden a. de Europeesche landweercompagnieën, op de wijze als nader 873

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 123