Overzicht van de Militie - Voorstellen. Aug. 1915.] zal worden bepaald en voor zoover als noodig wordt geoordeeld, over verschillende gewesten verdeeld en ter beschikking gesteld van de Hoofden van gewestelijk Bestuur tot handhaving van de inwendige rust en orde. Overigens blijven zij beschikbaar voor het verrichten van secundaire diensten ten behoeve van de ver dediging; b. de Inlandsche landweercompagnieën te Bandoeng vereenigd, alwaar zij voorloopig als algemeene reserve beschikbaar blijven c. de Menadoneesche landweer en de in de Minahassa verblijvende Menadoneesche miliciens, die Java bij mobilisatie niet kunnen bereiken, vereenigd bij de weerplichtcompagnie aldaar en gebezigd voor de plaatselijke verdediging van het gewest. 10. Het reservekader en de weerplichtigen op de Buitenbezittingen, die voorwaardelijk zijn vrijgesteld van persoonlijken gewapenden of ongewapenden dienst, doch reeds een eersten oefeningstijd doorliepen in Nederland of in Nederlandsch-Indië, kunnen in oor logstijd of bij oorlogsgevaar door den Gouverneur-Generaal wor den opgeroepen voor den persoonlijken gewapenden dienst. In vredestijd zijn zij vrijgesteld van oefeningen. Op die plaatsen in de Buitenbezittingen, waar Schutterijen zijn opgericht, worden alle weerplichtigen, die voorwaardelijk zijn vrijgesteld van persoonlijken dienst, bij de Schutterij ingedeeld, voorzoover zij daarvan niet zijn vrijgesteld op grond van de betrekkelijke Reglementen. 11. Kadervorming. De weerplichtigen worden op overeenkomstige wijze als in Ne derland in de gelegenheid gesteld tot het bereiken van bepaalde rangen, ook van officiersrangen. Voor zoover zich van de lichting geen voldoend aantal geschikte personen aanmeldt om tot een rang te worden opgeleid, kunnen ingelijfden voor den persoonlijken gewapenden dienst naar nader vast te stellen regelen daartoe worden aangewezen, dus kaderplicht. 12. Soldijen en verpleging. De Europeesche, de Inlandsche en de ontwikkelde Menadoneesche weerplichtigen (zie punt 2) genieten gedurende den tijd, dien zij onder de wapenen zijn, dezelfde inkomsten en dezelfde verpleging als hunne Europeesche ranggenooten bij het staande Leger, doch worden gevoed als hunne ranggenooten van den eigen landaard. 874

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 124