Overzicht van de Militie - Voorstellen. [Aug. 1915. Op hen zijn van toepassing de voor Europeanen bij het Staande Leger geldende bepalingen betreffende de toekenning van pensi oenen en onderstanden, met dien verstande dat bij de berekening van den voor pensioen of onderstand geldenden diensttijd slechts in aanmerking komt de tijd in werkelijken dienst doorgebracht. Niet-ontwikkelde Menadoneesche weerplichtigen genieten gedu rende den tijd, dien zij onder de wapenen zijn, dezelfde inkomsten en dezelfde verpleging als hunne ranggenooten van denzelfden landaard bij het staande Leger, terwijl op hen gedurende dien tijd de voor hunnen landaard in het staande Leger geldende bepalingen betreffende de toekenning van pensioenen en onderstanden van toepassing zijn. Bij benoeming tot officier ontvangt de weerplichtige eenegratifica tie van 250. 13. De weerplichtigen worden op dezelfde wijze bewapend, gekleed en uitgerust als hunne ranggenooten van hetzelfde wapen bij het staande Leger. Bij vertrek met groot verlof nemen zij hunne kleeding mede; deze wordt jaarlijks door den weerplichtcommissaris geïnspecteerd. Er volgen nu nog eenige bepalingen op den ongewapenden dienst (alleen voor Europeanen), welke wij weglaten, evenals de over gangsbepalingen. Alleen zij nog vermeld, dat zij, die reeds eene eerste oefening ontvingen voor een wapen of dienst, die hier te lande geene dienst plichtigen van hun landaard ontvangt, voor den ongewapenden dienst worden bestemd. Wij willen dit overzicht besluiten met op enkele punten te wijzen. Bij de beoordeeling van de onderwerpelijke voorstellen dient men de opdrachtj en de uitwerking daarvan gescheiden te houden. De Regeering wenschte militie-plicht voor Europeanen, Menadonee- zen en ontwikkelde Inlanders. Waarom niet voor Amboineezen? Waarom de ontwikkeling extra-belast? Dergelijke vragen doen zich al dadelijk voor. Het antwoord daarop zal wel moeten luiden, dat de bevolking van de Minahasa zelf den wensch om deel te nemen aan de landsver dediging heeft uitgesproken, de Amboineezen niet. 875

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 125