Een flfstondsrij noor officierspalrouil- les bij hei 9de Regiment 3apansche CaDalerie in Korea. (Resumé uit een rapport uersehenen in de Kaikosha Kiji no; 487 uan Februari 1915.) Inleiding. De afstandsrit had ten doel 1. na te gaan de mate van uithoudingsvermogen van officierspatrouil les, 2 het zelfvertrouwen bij officieren en manschappen op te wekken en het doorzettingsvermogen te sterken, 3. de menschen bekend te maken met de gesteldheid van het terrein, waarin zij leven, teneinde in geval van nood menschen beschik baar te hebben, die het terrein aan de grens kennen. Hoewel bovenstaand doel voor het grootste gedeelte bereikt is, zoo bleven de resultaten beneden die, bij vorige gelegenheden door officierspatrouilles verkregen. Dit moet aan de volgende oorzaken worden toegeschreven 1. de slechte, af en toe zelfs gevaarlijke, toestand van den doorloo- pen weg, 2. de nagenoeg onbevolkte streek, waardoor de weg voerde, tenge volge waarvan het moeilijk was in de voeding van paarden en menschen naar den eisch te voorzien, 3. de hevige regens, welke gedurende de maand voorafgaande aan die van den rit gevallen waren en welke de meeste bruggen weggeslagen en den weg op vele plaatsen vernield hadden, terwijl het lage terrein in modderpoelen was herschapen, 4. de zware stortregens, welke gedurende den rit vielen en welke vooral het gaan met de paarden aan de hand bemoeilijkten. Niettegenstaande deze oorzaken hebben alle paarden en menschen den rit geheel volbracht en was er geen enkele achterblijver. N. B. Al zijn, blijkens het bovenstaande de behaalde uitkomsten minder dan die van vroegere ritten, toch moet men bewondering 802

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 40