Een Afstandsrit voor officierspatrouilles bij [Aug. 1915. hebben voor de belangrijke prestatie onder zulke moeilijke omstan digheden volbracht. De beste patrouille legde den afstand van 461 K.M. af in 80 uur en 40 minuten, waarvan bijna 12 uur voor rusten moet worden afgetrokken. In het bijzonder moet men be wondering hebben voor een der paarden der derde patrouille, hetwelk geen afzonderlijke training vooraf had doorloopen en eerst den avond voor den afmarsch werd aangewezen. De bijzonderheden omtrent de indeeling van rusten en marschen en van de gangen, zooals voor den afmarsch vastgesteld en zooals zij werkelijk zijn gehouden bij de eerstaangekomen patrouille, zijn opgenomen in de bijlagen 3 en 4. Eenige bepalingen omtrent den rit. De patrouilles waren samengesteld uit uitgezochte menschen en paarden en bestonden elk uit 1 officier (of onderluitenant, dan wel officier op proef) en 3 minderen, waarvan een het brevet van hoef smid bezat. Officieren en manschappen waren in veldtenue, de paarden over eenkomstig bepakt met uitzondering van de voorwerpen, welke geborgen worden in den mondzak. De patrouilles marcheerden af van de kazerne te Ranan; de lste en 3de patrouille volgden den weg Yujo, Shugu, Yuki, Keiko, Keighen, Kunkai, Onjo, Kainei en Funei-so de 2de en 4de pa trouille legden denzelfden weg af in omgekeerde richting, De lste en 2de patrouille marcheerden af om 10 uur v.m. van den 11 den October, de 3de en 4de denzelfden dag om 12 uur 's middags. Verplichte rusten van uur moesten gehouden worden te Yuki en te Kainei, alwaar de patrouilles zich moesten onderwerpen aan eene inspectie van eene commissie van officieren. Bovendien moest te Keiko, Keighen, Kunkai en Onjo een bewijs van aankomst worden ontvangen van den commandant van het aldaar gelegerde garnizoen. De- voeding van menschen en paarden moest door de patrouilles zelf worden geregeld, zonder dat daarvoor vooraf maatregelen mochten worden genomen. Vanaf het midden van Augustus werd begonnen met de training van menschen en paarden, welke training echter eenige malen moest worden onderbroken in verband met andere diensten. 1) De plaatsnamen zijn gegeven volgens de Japansche uitspraak. 803

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 41