Aug. 1915.J HET 9de Regiment Japansche Cavalerie in Korea. Ter vergelijking van de uitkomsten der verschillende patrouilles werd eene commissie ingesteld, welke op de volgende gronden cijfers zou toekennen 1. de patrouille, welke het eerst aankomt, krijgt lfO punten; voor elke 10 minuten later aankomen, wordt 5 punten afgetrokken. 2. de patrouille, welke geen achterblijvers heeft, krijgt IOC punten; voor eiken achterblijver aan menschen of paarden worden de volgende getallen in mindering gebracht: 50 punten bij uitvallen vóór de eerste standplaats der jury, 40 punten bij uitvallen vóór de tweede standplaats der jury, 30 punten bij uitvallen na de tweede standplaats der jury. Voor eiken ruiter of paard, dat geheel gevechtsvaardig aankomt, worden 100 punten toegekend; hiervan worden afgetrokken (ook voor de achterblijvers): 10 punten voor ongeschiktheid tot dienstdoen gedurende minder dan 3 dagen, 15 punten als voren, gedurende minder dan 7 dagen, 25 punten als voren, gedurende imeer dan 7 en minder dan 14 dagen, 30 punten als boven, gedurende meer dan 2 weken. Indien het bovenstaande het geval is met een der onderofficieren, wordt het aantal punten verdubbeld; bij den commandant der patrouille verdrievoudigd. In geval van overlijden of levenslange onbekwaamheid van een der menschen of paarden bij eene pa trouille, zal deze alle punten, voor gevechtsvaardigheid toegekend, verliezen. Één etmaal na terugkomst in de kazerne had het onderzoek naar de gevechtsvaardigheid van menschen en paarden plaats. Voor die patrouilles, waarbij het uur van onderzoek gedurende den nacht viel, had het den daaropvolgenden dag plaats. De tenue was daarbij dezelfde als bij den afstandsrit, terwijl in de rijbaan ge durende 20 minuten in stap en even lang in draf en in galop moest worden gereden. De Doorbereidende oefeningen. Zooals reeds boven gemeld, namen de voorbereidende oefeningen reeds midden Augustus een aanvang; het gevolg was, dat zij on derbroken werden door de reglementaire regimentsoefeningen 804

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 42