Aug. 1915. J het 9de Regiment Japansche Cavalerie in Korea. enkele maal gedurende den rit de menschen voldoende voedsel hebben gehad. De voor den aanvang van den marsch berekende indeeling van rusten en marschen en de indeeling der gangen is opgenomen in bijlage 3, de rit, zooals hij werkelijk gereden is door de lste patrouil le is opgenomen in bijlage 4 Eene vergelijking tusschen de ver schillende patrouilles vindt men in bijlage 6. Gedurende elke langere rust werden beenen en rug van de paarden afgewreven en gemasseerd en werd overgezadeld, terwijl eenige malen bij rusten de gewrichten met kamferspiritus werden ingewreven. Bij het op- of afgaan van hellingen werd steeds afgestegen en de paarden aan de hand geleid. Met den slechten toestand van de wegen was zulks zeer vermoeiend voor de menschen en het is dan ook geen wonder, dat gezien de weinige rusten de menschen meermalen op hunne paarden in slaap vielen. Voor den rit waren rustige paarden uitgekozen: de leeftijd is vermeld in bijlage 10. De volgende ongevallen kwamen gedurende den marsch voor: Patrouille. Omschrijving. lste 2de 3de 4de Zadeldrukkingen 1 t 2 3 Schoftdrukkingen 2 1 1 Mok en rasp 2 1 2 2 Dikke kogel 2 Strijkwonden 1 3 Totaal 5 4 6 10 Bij terugkomst ter standplaats bleken alle paarden sterk verma gerd te zijn; de eetlust liet echter niets te wenschen over. De verwondingen enz. bij de paarden der onderscheidene patrouilles en de duur voor de genezing hiervan, benevens of zij al dan niet dienst konden doen, zijn vermeld in onderstaand staatje; 806

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 44