Aug. 1915.] HET 9de Regiment Japansche Cavalerie in Korea. De gemiddelde snelheid bij de eerste patrouille behaald, de rusten medegerekend, bedraagt 5.7 K.M. per uur of 135 K.M. per etmaal. De geheele afstand van 451 K.M. werd door die patrouille in 80 uur en 40 minuten afgelegd. Gedurende al dien tijd hebben de deelnemenden geen oogenblik geslapen; de rusttijden werden toch in hoofdzaak gebruik tot het verzamelen van voedsel en het ver zorgen der paarden. Volgens het voor den rit opgemaakte schema bedroeg de af te leggen afstand 435 K.M.; door hiervoren medegedeelde omstandig heden is de werkelijk afgelegde afstand grooter geweest; het klein ste verschil bedroeg 18 K.M., het grootste 46 K.M. Volgens dit schema was de voor den rit benoodigde tijd berekend op 60 uur 30 minutende snelste patrouille deed er 20 uur 10 minuten langer over, de langzaamste 47 uur. Eenige leeringen, irelke uit den rit kunnen morden getrokken. Gedurende de eerste trainingsperiode moet men de paarden niet meer dan 60 K.M. laten loopen op één dag; gedurende de tweede periode doet men goed den afstand niet op te voeren boven de 60 a 70 K.Mmet dien verstande echter dat een- a tweemaal per week een afstand van 70 a 80 K.M. kan worden afgelegd om de menschen en paarden de komende vermoeienissen te doen gevoelen. Overigens moeten de af te leggen afstanden dan eens lang en dan weer kort zijn „als het ware in golfbeweging". Een maand is voor de training voldoende, anders begint het den menschen te vervelen en de paarden raken overtraind. De paarden van 10 a 11 jaar leenen zich het beste voor afstands- rittendit sluit echter niet uit, dat ook oudere paarden zeer goed mee kunnenhet bij de derde patrouille zonder voorafgaande trai ning ingedeelde paard, hetwelk den geheelen marsch uitstekend meemaakte, was 18 jaar oud. Paarden, welke in de ijzers klappen, vermoeien zich spoedig en verwonden zich licht, zoodat ze zich voor afstandsritten niet eigenen. Indien het niet mogelijk is de rusten zoodanig te houden, dat de paarden op geregelde tijden hun voer krijgen en voldoende tijd heb ben om het op te eten, dan voert men meerdere malen kleine hoe veelheden zelfs zal men het moeten doen in stap zijnde of liever 808

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 46