Een Afstandsrit voor officierspatrouilles bij [Aug. 1915. nog, wanneer men het paard aan de hand leidt. Wortelen zijn dan het gemakkelijkst te voeren. Teneinde drukkingen te voorkomen, moet, eenmaal opgezadeld zijnde, zoomin mogelijk overgezadeld worden. In geen geval moet het overzadelen des nachts geschieden. De drukkingen, welke voorkwamen, worden toegeschreven aan het lange stappen op de vele zware hellingen, anderzijds aan het veelvuldige op- en afstijgen. Bij een afstandsrit, welke gedurende 2 of 3 dagen en nachten onafgebroken wordt voortgezet, moet men het eerste etmaal niet te veel vergen en b. v. niet meer afleggen dan 120 K. M., den twee den dag kan men den afstand opvoeren tot 150 a 160 K. M. om den derden dag weer wat minder te rijden. Bij de indeeiing der gangen kan men niet hooger gaan, dan tot eene verhouding van 3 minuten draf op 1 minuut stap, zonder de menschen al te veel te vermoeien. Wil men de snelheid opvoe ren, dan moet de training hiermede rekening houden. De 1ste pa trouille hield op den derden dag gedurende 12 uren eene snelheid vol van 2 minuten draf op 1 minuut stap of 3 minuten draf op 1 minuut stap Bij mogelijkheid om den weg te verlichten, hetzij met een elec- trische zaklantaarn of gewone lantaarn, kan bijna met dezelfde snel heid gereden worden als overdag. Is de weg echter donker, dan moet men op een veel mindere snelheid rekenen. Opvoering daar van vergt veel van de krachten van man en paard. Gebruikt men kunstmatig licht, dan moet zulks gelijkmatig branden. Flakkerend licht vermoeit het oog van paard en ruiter. Bij donkeren nacht kan op eenigs- zins moeilijke wegen niet gedraafd worden. Het is beter alsdan het paard aan de hand te leiden en zoo mogelijk in den looppas te gaan (2). Ook op moeilijke weggedeelten en op hellingen moet het paard aan de hand worden geleid. 1) Deze indeeling der gangen geeft volgens de, in het Reglement voor de Japansche Cavalerie, vastgestelde snelheden van 100 M. voor stap en 210 M. voor draf per minuut eene snelheid van respectievelijk 10.4 en 10.95 K. M. per uur. 2) De manschappen worden veelvuldig getraind in het afleggen van lange afstanden in den looppas, zelfs in groote verbanden. (Zie ook bij lage 5). 809

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 47