Aug. 1915.] het 9de Regiment Japansche Cavalerie in Korea. Om te voorkomen, dat men des nachts achterblijvers krijgt, doet de commandant het beste in het midden te rijden, de ruiters om hem heen. Bij rusten mag de commandant nimmer slapen. Beter is het veelvuldig korte rusten te houden, dan enkele langere. Het laatste is vooral nadeelig, als menschen en paarden vermoeid zijn en er nog veel van het uithoudingsvermogen gevergd moet worden. Gewenscht is het de stang thuis te laten. Het alleen op trens rijden vermoeit het paard minder en bij weinig tijd voor rusten heeft het het voordeel, dat men niet telkens de stang behoeft af en aan te doen voor het voeren. Aan het rapport is een uitvoerige staat toegevoegd, vermeldende de afslijting der hoefijzers, welke in dit resumé, als zijnde van niet zooveel belang, is achterwege gelaten. Bijlage 2a. Resultaten der TerreinDerkenning. (De hieronder volgende nummers komen overeen met de nummers op de kaart bijlage 2.) 1. Een gedeelte van de brug is weggeslagen. 300 M. stroomafwaarts bevindt zich een overgangspunt. 2. Op dit weggedeelte is de marsch van grootere troepenafdeelingen bezwaarlijk. De weg is over een uitgestrektheid van ongeveer 4 K.M. door de overstrooming vernield. 3. De zuidhelling is flauw (tusschen 1 op 20 a 1 op 15); de noord helling is steil (tusschen 1 op 2 en 1 op 6); moeilijk begaanbaar voor veld-artillerie. 4. Moeilijk begaanbaar voor veldartillerie; aan den noordelijken voet van den heuvel is de weg vernield. 5. De brug is geheel weggeslagen; breedte der beek ongeveer 10 M. gemakkelijk te voet over te trekken. 6. De weg is zwaar vernield door de overstrooming; door om te trekken kan men het vernielde gedeelte echter vermijden en kan zelfs veld-artillerie passeeren. 7. De weg vereischt over deze geheele uitgestrektheid herstellingen, zonder welke hij moeilijkheden oplevert voor alle wapens. 8. Voor alle wapens gemakkelijk begaanbaar. 810

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 48