Een Afstandsrit voor officierspatrouilles bij [Aug. 1915. 9. De weg is hier ernstig beschadigd en moeilijk begaanbaar voor veld-artillerie. Eene omtrekkende beweging kan alleen gemaakt worden door infanterie en cavalerie. 10. Helling van 1 op 4 a 1 op 2. Rotsachtige grond, in het bijzonder op het hoogste gedeelte, hetwelk zelfs den marsch van infanterie bemoeilijkt, t 11. De weg over dezen heuvel beslaat een lengte vanlTK.M. met een maximum helling van 1 op 10. Gemakkelijk begaanbaar voor alle wapens. 12. De nieuwe aangelegde weg is langer en met meer bochten, maar goed verhard, waardoor hij gemakkelijk is voor alle wapens. 13. Op dit gedeelte bestaat een bergpad, hetwelk zeer rotsachtig is. De helling bedraagt 1 op 3; moeilijk begaanbaar voor voertuigen. 14. Op dit gedeelte is een nieuwe weg aangelegd van 8 M. breedte. Gemakkelijk begaanbaar voor alle wapens. 15. De lengte der stijgende en dalende helling is slechts 2 K.M., maar is zeer steil; verschillende plaatsen zijn door de regens vernield, welke men bezig is te herstellen. 16. De weg is bedekt met een dikke laag modder, als gevolg van de overstrooming der Romanko; hierdoor is zelfs de marsch van infanterie moeilijk. 17. De weg is geheel verdwenen door de overstroomingderTomanko. 18. Zonder belangrijke herstellingen onbruikbaar voor alle wapens. 19. De weg heeft sterk geleden door de regens. Het oostelijke gedeelte is steil; bovendien is het door de vele spleten en scheuren moeilijk begaanbaar voor bereden wapens. 20. Op vele plaatsen vernieldechter nog bruikbaar voor alle wapens. 21. Op het gedeelte van den Banyu-rei is het pad niet te vinden. De helling bedraagt tusschen 1 op 4 en 1 op 6; bruikbaar, hoewel met moeite, voor veld-artillerie. 22. Het tracé van den weg is door de overstroomingen verdwenen V door de regens is de rotsgrond bloot gekomen, waardoor de marsch, zelfs voor infanterie moeilijk is. 23. Moeilijk begaanbaar voor alle wapens; de weg is op 2 of 3 plaatsen vernield. 24. In dit gedeelte komen hellingen voor van 1 op 8. De grond is leemachtig, waardoor de weg bij regen zeer modderig wordt. 811

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 49