Aug. 1915] HET 9de Regiment Japansche Cavalerie in Korea. 25. De grond van de zuidhelling is leemachtig en modderig; bij regens ontstaan menigvuldige voren, welke den weg bederven. 26. Over dit gedeelte is een nieuwe weg aangelegd van ongeveer 5 M. breed. Op 2 of 3 plaatsen is de weg door den storm vernield, het passeeren kan echter door alle wapens zonder veel moeite geschieden. De oude weg verkeert in een zeer slechten toe stand en vereischt uitgebreide herstellingen om hem eenigszins bruikbaar te maken. De nieuwe weg is 7 a 8 KM. langer dan de oude. 27. De brug is door den stroom weggeslagen. Er is echter vlak bij een waadbare plaats. Breedte der rivier 30 M„ diepte 60 c.M. stroomsnelheid ongeveer 1 M. Zandige bodem. 28. Een gedeelte van de peilers van de brug is weggeslagen. Men vindt echter overal in de nabijheid waadbare plaatsen, zoodat het overtrekken zonder bezwaar kan geschieden. 29. Het hoogste punt van den weg verheft zich hier 60 M.; de helling bedraagt op zijn hoogst 1 op 2. Gemakkelijk begaan baar voor alle wapens. 30. De brug is weggeslagen. Men is bezig een nieuwe te bouwen. Er bevinden zich echter waadbare plaatsen in de buurt. In geval van overstrooming kan men langs den oostelijken voet van den heuvel omtrekken; de veldartillerie ondervindt hierbij echter moeilijkheden. 31. Sommige weggedeelten zijn ernstig beschadigd; er loopt echter een weg langs de rivier bruikbaar voor alle wapens. 32. De weg is goed en bruikbaar voor alle wapens. Bijlage 3. Schets van den af te leggen weg, met berekening van afstanden, indeeling van gangen, te houden rusten enz. zooals opgemaakt voor den aanvang van den rit. Opmerkingen. 1. Af te leggen afstand: 435 K.M. 2. Marschtijd (met uitzondering van rusten) 54 uur. Duur der te houden rusten: 6J4 uur. Totaal duur van den rit: 6014 uur. 812

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 50