Een afstandsrit voor officierspatrouilles bij [Aug. 1915. 3 Gemiddelde snelheid: 7.2 K.M. per uur. Idem (met aftrek van de rusten) 8.05 K.M. per uur. 4. De breuken bij de accolades boven de marschlijn geven de indeeling der gangen aan, waarbij de noemer het aantal minuten stap plus draf en de teller het aantal minuten draf aangeeft. Zoo wordt dus op het gedeelte, waarbij boven de accolade de breuk 2/5 staat, 2 minuten gedraafd, tegen 3 minuten gestapt. 5. In de breuk tusschen de accolades boven de marschlijn, geeft de teller aan het tijdstip van aankomst en de noemer den duur van de te houden rust. 6. De accolades beneden de marschlijn geven het aantal K.M. aan. 7. S H P. beteekent: stappen en marcheeren met het paard aan de hand afwisselend. 8. M H.P. beteekent, dat van de 4 minuten 1 minuut wordt ge draafd en 3 minuten het paard aan de hand wordt geleid. Bijlage 4. Terreinschets van den afgelegden weg, opgemaakt door den commandant der 1ste patrouille, aangevende de indeeling der gangen, uren van aankomst op de verschillende etappes en duur der rusten. Opmerkingen. 1. Afgelegde afstand: 461 K.M. 2. Marschtijd (met uitzondering van de rusten) 68 uur 43 minuten. Duur der gehouden rusten: 11 uur, 57 minuten. Totaal duur van den rit: 80 uur, 40 minuten. 3. Gemiddelde snelheid: 5.7 K.M. per uur. Idem (met aftrek van de rusten): 6.7 K.M. per uur. 4. Afstand afgelegd met het paard aan de hand: 99 K.M. Tijd, gedurende welke gemarcheerd is met het paard aan de hand: ongeveer 25 uur. 5. De uitdrukking 1 3 H.P. (5) beteekent, dat van elke 3 minuten, 1 minuut is gedraafd en 2 minuten gestapt en dat van den in stap afgelegden afstand aangeduid door de accolade, 5 K.M. is afgelegd met het paard aan de hand. 6. Zie ook de verklarende opmerkingen 4 t/m 8 van bijlage 3. 7. De hierbij gaande schets is niet op schaal en de afstanden begrepen tusschen de accolades zijn niet in de ware verhouding. 813

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 51